"Bękarty wojny". Jeden z aktorów przytył 16 kilogramów, by zagrać w filmie, a Leonardo DiCaprio odrzucił główną rolę

"Bękarty wojny" to film, który przenosi nas do alternatywnych wydarzeń z czasów II wojny światowej i jakże "tarantinowskiego" świata. Postanowiliśmy zebrać ciekawostki z tej niezwykłej produkcji.

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby filmu Quentina Tarantino "Bękarty wojny". Ta ponadczasowa i przesycona krwią produkcja (jak to bywa w świecie filmów Tarantino) zdobyła popularność na całym świecie. Film był nominowany aż osiem razy do najważniejszej nagrody filmowej - Oscarów, ale wygrał tylko jedną statuetkę, która powędrowała do Christopha Waltza za najlepszą rolę drugoplanową.

Mimo że premiera miała miejsce w 2009 roku, do dziś widzowie chętnie wracają do przygód porucznika Aldo Reina. Nic dziwnego, bo alternatywna wersja zdarzeń z II wojny światowej robi wrażenie. Produkcja z pewnością nie ma wielu tajemnic przed najwierniejszymi fanami, ale niemal każdy z filmów potrafi skryć niejedną ciekawostkę zza kulis produkcji. Nie inaczej jest w tym wypadku. Zapnijcie pasy, bo niektóre z nich są naprawdę niewiarygodne.

Ciekawostki z filmu "Bękarty wojny"

1. Quentin Tarantino na początku miał zagrać jedną z postaci tytułowych bękartów - Masona Shumakera. Jednak ostatecznie w postać wcielił się Carlos Fidel.

2. Hans Landa, którego postać gra Christoph Waltz, w filmie posługuje się aż czterema językami: angielskim, niemieckim, włoskim i francuskim. Prawda jest taka, że prywatnie aktor również zna biegle wszystkie te języki, oprócz włoskiego. 

Program TV na piątek 2.02: 'Bękarty Wojny'Program TV na piątek 2.02: 'Bękarty Wojny' reż. Quentin Tarantino, prod. The Weinstein Company, Universal Pictures

3. Na początku Tarantino chciał dać rolę Hansa Landy Leonardowi DiCaprio. Z niewiadomych przyczyn aktor nie przyjął propozycji. 

4. Eli Roth, który wciela się w rolę Donny'ego Donowitza, specjalnie na potrzeby filmu przytył 16 kilogramów.

5. W scenie, w której duszona jest Bridget von Hammersmark podczas seansu kinowego, ręce na jej szyi należą do Quentina Tarantino. W filmie morderstwa dokonał porucznik SS Hans Landa. 

6. Na kiju Donny'ego Donowitza, którym zabija nazistów, jest wyryte m.in. imię i nazwisko Anny Frank. Była to żydowska dziewczynka, autorka słynnego pamiętnika, która przez dwa lata ukrywała się Amsterdamie. Niestety, zmarła w obozie koncentracyjnym.

Bękarty wojnyBękarty wojny eastnews

7. Bridget von Hammersmark w scenie, w której znajduje się w pubie, jest ubrana dokładnie tak samo, jak Ilona Massey z filmu "International Lady" (amerykański film wojenny).

Bękarty wojnyBękarty wojny materiały prasowe

8. Role Donny'ego Donowitza początkowo miał zagrać Adam Sandler. Zrezygnował z powodu napiętego terminarza.

9. Quentin Tarantino zaczął pisać scenariusz do "Bękartów wojny" jeszcze przed nakręceniem filmu "Kill Bill". Początkowo jednak nie wiedział, jak zakończyć historię. Stworzenie scenariusza zajęło mu prawie dekadę. 

10. Til Schweiger miał na początku wątpliwości, by zagrać w filmie o nazistach. Aktor wychował się bowiem w Niemczech i nie chciał zakładać nazistowskiego munduru. Zdradził to reżyser filmu w rozmowie z AntyRadio. 

<b>Til Schweiger</b><br>
W Bękartach Wojny wcielił się w bezwzględnego 
wojaka, walczącego z hitlerowcami pod dowództwem Brada PittaTil Schweiger
W Bękartach Wojny wcielił się w bezwzględnego wojaka, walczącego z hitlerowcami pod dowództwem Brada Pitta
 Fot. Gazeta.pl

Zobacz wideo Rafał Zawierucha o pracy na planie "Pewnego razu... w Hollywood"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.