Selena Perez miała być drugą G. Estefan. Karierę przerwał strzał w plecy z rąk przyjaciółki. Teraz powstał o niej serial

Życie Seleny Quintanilli Perez wyglądało jak scenariusz filmowy. O przedstawienie jej historii pokusili się twórcy Netfliksa. Wielka kariera w młodym wieku, kilkadziesiąt płyt i tragedia, która zakończyła się śmiercią wokalistki. Przypominamy losy zmarłej dwadzieścia lat temu latynoski.

Selena Quintanilla Perez to meksykańsko-amerykańska wokalistka - jedna z największych gwiazd muzyki Tejano na świecie. Mimo młodego wieku, 24-latka w latach 90. miała już liczne grono fanów. Pasmo sukcesów przerwała tragiczna śmierć z rąk byłej przyjaciółki.

Historia Seleny Quintanilli Perez 

Selena Quintanilla Perez wyrastała w tzw. kulturze tejano (określającej mieszkańca Teksasu pochodzenia meksykańskiego). Od najmłodszych lat jej ojciec dbał o muzyczny rozwój utalentowanej dziewczyny. Najpierw stworzył zespół, w którym występowały jego dzieci (grali w rodzinnej restauracji). Później założył kolejny - "Selena y Los Dinos". Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Nastolatka podpisała kontrakt z wytwórnią. Jej szef wierzył, że odkrył następczynię Glorii Estefan. W ciągu zaledwie 11 lat dziewczyna wydała aż 20 płyt.

Za muzycznymi sukcesami szły zupełnie inne - gwiazda założyła swoją sieć butików i zdobywała kolejnych fanów. Jedna z nich, Yolanda Saldívar, skontaktowała się z Seleną, udało im się zacieśnić więzy na tyle, że kobieta została menedżerką sklepów piosenkarki. Zyski były ogromne, jednak w pewnym momencie zaczęły spadać, bowiem Yolanda przywłaszczała sobie pieniądze. Szybko została zwolniona przez ojca Seleny.

Spotkała się z Meksykanką by ostatecznie się rozstać i oddać firmowe dokumenty. Gdy przyjaciółka zjawiła się w hotelu, ta strzeliła w jej plecy. Zakrwawiona Selena zdążyła powiadomić obsługę hotelu i na miejscu szybko pojawiło się pogotowie. To jednak nie wystarczyło - po dwugodzinnej akcji ratowniczej wokalistka zmarła. Została postrzelona w tętnicę. Yolanda w tym czasie ukrywała się w pokoju hotelowym i dopiero po dziewięciu godzinach wyszła za namową FBI. Wciąż przebywa w więzieniu i dopiero w 2025 roku - po 30 latach odsiadki, będzie mogła ubiegać się o warunkowe zwolnienie.

"Selena: The Series" na Netfliksie

W piątek na Netfliksie pojawił się serial o losach Seleny Quintanilli Perez. "Selena: The Series" ma koncentrować się na dzieciństwie i młodości gwiazdy. Siostra wokalistki jest producentką wykonawczą i współautorką scenariusza.

Zobacz też: Dawid Podsiadło zagrał w "Królu". Opowiedział, skąd się tam wziął. "Chcesz mignąć? TOTALNIE"

Zobacz wideo "Erotica 2022". Pięć historii, pięć reżyserek. Zwiastun polskiej antologii Netfliksa
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.