Królowa Elżbieta II poszukuje nowego asystenta. Wiemy, ile będzie zarabiać szczęśliwy wybraniec

Królowa Wielkiej Brytanii otworzyła rekrutację na stanowisko asystenta sekretarza gabinetu. Osoba pełniąca tę funkcję odpowiada m.in. za prowadzenie kalendarza. Ile wynoszą jej zarobki?

94-letnia królowa Elżbieta II ogłosiła niedawno, że wkrótce personel Pałacu Buckingham powiększy się o jednego członka. Monarchini szuka osoby, która z należytą odpowiedzialnością obejmie stanowisko asystenta sekretarza królewskiego gabinetu. Do tej pory, przez popularny portal LinkedIn, gdzie pojawiają się ogłoszenia, na królewską ofertę odpowiedziało około dwustu osób. Czy wśród nich jest kandydat, któremu królowa powierzy obowiązki? 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Poszukiwania królewskiego asystenta trwają. Wiemy, ile będzie zarabiać

Według oficjalnego opisu stanowiska, asystent ma pracować w wymiarze 37,5 godziny tygodniowo, od poniedziałku do piątku. Oprócz kalendarza do jego obowiązków należeć będzie koordynacja spotkań oraz obsługa poczty, a także segregacja dokumentów. Kandydat, który zdobędzie posadę ma zarabiać 37 tysięcy funtów rocznie. Elżbieta II ma jednak specjalne wymagania.

Czym charakteryzuje się idealny kandydat według Elżbiety II?

Zakres powyższych obowiązków to tylko część wymagań. Pałac w ogłoszeniu podkreśla, że osoba, którą zostanie zatrudniona musi potrafić pracować pod presją czasu, dobrze wypełniać obowiązki samodzielnie oraz z łatwością działać z zespołem. Kandydat musi też wykazywać się wrażliwością oraz empatią, czyli cechami niezbędnymi do owocnej współpracy z resztą wykwalifikowanego personelu. W zamian za to, dzięki posadzie nabierze dużego doświadczenia, które pozwoli na przewidywanie niektórych sytuacji w przyszłości oraz umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Praca w Pałacu to nie przelewki. Już od pierwszych dni na nowego asystenta będzie czekać mnóstwo obowiązków, dlatego niezbędna jest również szybka adaptacja i chęci na podjęcie nowych wyzwań. Wybrany kandydat zacznie pracę od stycznia 2021 roku.

Ogłoszenie pojawiło się tydzień temu i cały czas jest dostępne. Osoba, dla której powyższe wymagania nie sprawiają kłopotu cały czas ma jeszcze szansę na pracę marzeń u boku monarchini.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.