Książę Andrzej nie chce, by książę Karol został królem: Wspomniał o tym samej królowej. Ma żal do brata

Zagraniczne media donoszą, że książę Andrzej jest przeciwny temu, by książę Karol został królem. Podobno ma do niego żal o pałacowe czystki, które zamierza przeprowadzić. Boi się o swoją pozycję?

Niedawno w zagranicznych mediach pojawiły się plotki o rzekomych planach królowej dotyczących abdykacji i pozbawienia członków rodziny królewskiej niektórych przywilejów. Elżbieta II miała w ten sposób zemścić się na księciu Harrym, który zrzeczeniem się książęcych funkcji wymierzył brytyjskiej monarchii siarczysty policzek. Ciekawie wygląda linia sukcesji do brytyjskiego tronu, na której czele stoi syn królowej, książę Karol. Wielu zastanawia się, czy mąż księżnej Camilli będzie dobrym królem. Wątpliwości nie ma jego brat, książę Andrzej, który nie chce, by Karol włożył na skronie koronę.

Książę Andrzej nie chce, by książę Karol został królem

Plotki o tym, że Elżbieta II ma przekazać koronę Karolowi jeszcze przed swoją śmiercią, najwyraźniej poruszyły księcia Karola. Według magazynu "Express", najmłodszy syn królowej nie uważa, że jego brat będzie dobrym władcą:

Zdaniem osób z bliskiego otoczenia rodziny, książę Andrzej uważa, że książę Karol nie powinien być królem. Najprawdopodobniej wspominał o tym samej królowej.
Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Niepokoić ma go także zachowanie Karola, który planuje przeprowadzić czystki w pałacu i zredukować liczbę "pełnoetatowych" członków rodziny. Przypomnijmy, że że w linii sukcesji tuż za Karolem znajdują się kolejno: książę William, książę George i księżniczka Charlotte. Książę Andrzej jest dopiero ósmy w kolejce:

Książę Karol wyeliminował swoje rodzeństwo z możliwości objęcia tronu. […] Karol stał się faworytem, jeżeli chodzi o zostanie królem.

Nic dziwnego, że książę Andrzej jest nieco zdenerwowany. Narodziny Archiego sprawiły, że korona brytyjska niemal całkowicie przestała być w jego zasięgu. Kontrowersje podsycają także skandale z udziałem syna Elżbiety II. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzały informacje o powiązaniach księcia Andrzeja ze skazanym za pedofilię Jeffreyem Epsteinem. Książę Karol podobno interweniował w sprawie i nalegał, by jego brat usunął się w cień:

Andrzej nie miał innego wyjścia, jak tylko usunąć się z życia publicznego. Książę Walii nie miał wątpliwości w tej sprawie.

Myślicie, że stanowcza postawa Karola uraziła Andrzeja, który w odwecie uprawia wobec brata czarny PR?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.