Krzysztof Rutkowski wyśmiewa koronasceptyczną Edytę Górniak: Zmień dostawcę kawy, bo ci się w głowie przewraca

Krzysztof Rutkowski zwrócił się bezpośrednio do Edyty Górniak, która od jakiegoś czasu szerzy teorie spiskowe na temat koronawirusa. Detektyw, który należy do grona ozdrowieńców, wbił szpilę wokalistce i zadeklarował, że się zaszczepi.

O Edycie Górniak jest ostatnio głośno za sprawą jej niepotwierdzonych naukowo teorii dotyczących koronawirusa. Piosenkarka stwierdziła w trakcie transmisji w mediach społecznościowych, że w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, a statyści. Irracjonalną wypowiedź Górniak skomentował nawet były Główny Inspektor Sanitarny, doktor Marek Posobkiewicz, który sam niedawno pokonał chorobę. Nieprawdziwe teorie wokalistki okazały się jednak tak nośne, że Polsat zdecydował się zaprosić ją do rozmowy na temat pandemii. Edyta wystąpiła w programie "Gość Wydarzeń", choć nie jest ekspertką od koronawirusa, a jej teorie przeczą zdrowemu rozsądkowi. Wokalistka próbowała przekonać widzów, prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego oraz drugiego gościa, Marka Posobkiewicza, że jej słowa na temat statystów zostały źle zrozumiane. Nie wyjaśniła jednak, w jakim kontekście miałby być interpretowane.

'Gość Wydarzeń'Konfrontacja Edyty Górniak z byłym szefem GIS, który był zakażony COVID-19.

Edyta Górniak przestawiła także swoje stanowisko w sprawie szczepionki na koronawirusa. Zapowiedziała, że nie ma zamiaru przyjmować specyfiku:

Pan doktor powiedział, że każdy organizm indywidualnie przechodzi te chorobę. Jak każdy organizm indywidualnie reaguje, tak samo może wydarzyć się po szczepionce. Może być to nieodwracalne. Jeśli po półroczu będzie reakcja śmiertelna, to będą tragedie. Ja nikogo nie namawiam, żeby ktoś brał, czy nie brał. Ja nie przyjmę, bo nikt nie daje gwarancji, jak długo będę żyła i jak ją przyjmę – powiedziała na antenie Polsatu.
Zobacz wideo Edyta Górniak: Wirus istnieje, jest na to wiele dowodów

Krzysztof Rutkowski zwrócił się do Edyty Górniak. Mocno skomentował jej teorie spiskowe na temat koronawirusa

Zamieszanie wokół spiskowych teorii Górniak trwa w najlepsze. Kontrowersyjną sprawę na łamach "Super Expressu" skomentował Krzysztof Rutkowski, polski detektyw, a prywatnie mąż Mai Plich. Mężczyzna przyznał, że chorował na COVID-19 i zaznaczył, że przyjmie szczepionkę na koronawirusa, jeśli pojawi się ona na medycznym rynku. Zwrócił się także bezpośrednio do Górniak:

Edyta, zmień dostawcę kawy, bo ci się w głowie przewraca. Miałem COVID i trzy dni byłem w szpitalu. Uważam, że każdy lek, który może pomóc, powinien być brany obowiązkowo, tak samo powinno być ze szczepionkami. Jeśli będą pomagały, ja szczepienie wezmę.

Rutkowski zaznaczył, że szerzenie wyssanych z palca teorii może skończyć się dla wokalistki nawet wizytą w sądzie:

Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że twoi fani, słuchając cię, mogą być nieostrożni, mogą się zakazić. Ktoś cię w końcu pozwie!

Bogdan Rymanowski i Edyta GórniakInternet zawrzał po wizycie Górniak w programie "Gość Wydarzeń". "Wolność słowa ma swoje granice"

Myślicie, że Edyta Górniak posłucha rad Rutkowskiego?

Więcej o: