David Prowse nie żyje. Darth Vader z "Gwiezdnych Wojen" zmarł w wieku 85 lat

David Prowse nie żyje. Aktor, który zasłynął m.in. jako Darth Vader w "Gwiezdnych Wojnach", odszedł w sobotę rano.

David Prowse nie żyje. Aktor zasłynął jako odtwórca roli słynnego Dartha Vadera z "Gwiezdnych Wojen". Pierwszą osobą, która poinformowała o śmierci był jego agent Thomas Bowington.

Dawid Prowse nie żyje. Darth Vader z "Gwiezdnych Wojen" w wieku 85 lat

Dawid Prowse zmarł w sobotę o poranku. Smutną informacją podzielił się z internautami agent aktora, Thomas Bowington. Opublikował w sieci bardzo poruszający wpis, w którym wspomniał filmowego Dartha Vadera.

Z przykrością informujemy, że nasz klient Dave Prowse odszedł wczoraj rano, w wieku 85 lat. Niech moc będzie z nim zawsze! Chociaż słynął z grania wielu potworów - wszyscy, którzy znali Dave'a i pracowali z nim wiedzą, że był bohaterem - napisał na Facebooku.

Michał Kasprzak, Toxic FuckerToxic Fucker nie żyje. Na jaw wyszły kolejne fakty w sprawie śmierci Michała Kasprzaka

David Prowse był brytyjskim kulturystą i sztangistą, mistrzem w podnoszeniu ciężarów, a także aktorem. Wystąpił m.in. w "Mechanicznej pomarańczy". To właśnie w tym filmie wypatrzył go George Lucas i postanowił zaangażować do "Gwiezdnych wojen". Do roli Dartha Vadera został zatrudniony dzięki swojej imponującej, muskularnej sylwetce i wzrostowi - mierzył ponad dwa metry. 

Piotr KuldanekPopularny bloger zmarł na koronawirusa. Opisywał przebieg choroby

David Prowse był ponoć najbardziej dumny z wcielania się w postać Green Cross Code Mana - superbohatera, który uczył młodsze dzieci, jak bezpiecznie przechodzić na pasach. Za udział w kampanii prowadzonej w latach 1971-1990, został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

David Prowse zmarł w sobotę rano w wieku 85 lat. Którą rolę aktora zapamiętacie najbardziej?

Zobacz też: Witold Sadowy nie żyje. Najstarszy polski aktor zmarł w wieku 100 lat

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]