Firma Kamila Durczoka z problemami. "Nie stać jej nawet na koszty komornicze"

Były dziennikarz TVN, Kamil Durczok, w 2016 roku założył dwie spółki o nazwie Coal Minders. Do jednej z nich należał zamknięty już serwis Silesion.pl, jednak nie udało mu się podbić rynku. Obecnie dziennikarz znajduje się w ogromnych tarapatach finansowych - firma nie jest w stanie pokryć kosztów postępowania komorniczego.

Kamil Durczok w 2016 roku zajął się biznesem i założył dwie spółki o nazwie Coal Minders - akcyjną i z ograniczoną odpowiedzialnością - opisują Wirtualne Media. Okazuje się, że działania nie przyniosły oczekiwanych wpływów i dziennikarz był ścigany przez komornika. Ostatecznie umorzono sprawę, bowiem nie miał pieniędzy na spłatę długów, nie mówiąc o kosztach postępowania.

Kamil Durczok ma kłopoty finansowe

Kamil Durczok po zakończeniu pracy w TVN w 2015 roku planował rozkręcić własną działalność. Udało mu się uruchomić dwie spółki. Do jednej z nich należał serwis Silesion.pl powstały w październiku 2016 roku, po tym, jak prezenterowi upłynął półtoraroczny zakaz konkurencji po rozstaniu z telewizją. Zorganizował dużą imprezę na start portalu. Chciał stawiać na nowoczesne dziennikarstwo. Jego zespół korzystał m.in. z dronów.

Z czasem materiałów pojawiało się coraz mniej. W 2019 roku Silesion po cichu zniknął z internetu. Kamil Durczok nie komentował szerzej tej decyzji. Serwisu już nie ma, ale Durczokowi zostały problemy.

Zobacz też: Piotr Kraśko debiutuje w ''Faktach'', a Durczok wraca z nowym projektem. W redakcji informacyjnej TVN nie brakowało znanych nazwisk

Jak poinformowały Wirtualne Media, w kwietniu 2019 roku komornik zaczął ścigać firmę Kamila Durczoka, która przez dwa lata działalności zanotowała 3,57 miliona straty. W czerwcu w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiła się informacja o bezskutecznej próbie egzekucji zadłużenia. Okazuje się, że firmy byłego gwiazdora TVN nie stać nawet na zapłatę kosztów komorniczych, a co dopiero długów. Ostatecznie komornik zdecydował się umorzyć sprawę. W dokumencie zapisano: 

Umorzenie prowadzonej przeciwko podmiotowi z uwagi na fakt, że [...] nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych - czytamy na wirtualnemedia.pl.

Co będzie dalej?

Zobacz wideo Telekamery 2019. Kamil Durczok i Julia Oleś-Miła
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.