Tomasz Kammel pochwalił się zdjęciem z Angeliną Jolie. "Była bezpośrednia i otwarta". Nawiązał nim do Strajku Kobiet

Tomasz Kammel wrócił wspomnieniami do 2004 roku, gdy spotkał się z Angeliną Jolie. Prezenter przypomniał jej słowa dotyczące rozwiązywania konfliktów przez kobiety. Nie przywołał ich przypadkowo. Nawiązuje do Strajku Kobiet.

W Polsce nadal trwają wielkie protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. To temat równie szeroko komentowany przez gwiazdy w mediach społecznościowych. Tomasz Kammel zdecydował się opublikować archiwalne zdjęcie z Angeliną Jolie. Przy okazji opowiedział o ich rozmowie na temat rozwiązywaniu konfliktów przez kobiety. Prezenter ma nadzieję, że teraz również uda się dojść do kompromisu. 

Tomasz KammelTomasz Kammel radzi, jak protestować

Tomasz Kammel pokazał zdjęcie z Angeliną Jolie

Tomasz Kammel w 2004 roku miał możliwość spotkać się z Angeliną Jolie. Rozmawiał z aktorką przy okazji promocji filmu "Alexander" Olivera Stone'a. Jak wspomina czas spędzony wspólnie z gwiazdą?

Była bezpośrednia i otwarta. Pamiętam, że najsilniejsze emocje pojawiły się, gdy zaczęła opowiadać o swoim zaangażowaniu w pomoc humanitarną w Afryce. Opowiadała, że wspiera kobiety, które tam na miejscu potrafią się porozumieć, rozwiązywać spory, budować ujęcia wody, zażegnywać konflikty, współpracować z organizacjami pozarządowymi. Przykładem był rozdział środków pomocowych. Gdy kobiety przejmują go w swoje ręce, ponad 75 procent środków dociera do potrzebujących, w innym przypadku jest to tylko 20 procent - czytamy we wpisie Kammela.

Tomasz KammelTomasz Kammel w maseczce zaapelował do internautów. "Żarty się skończyły. Trzeba działać"

Prezenter TVP ma nadzieje, że konflikt, który został wywołany przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego, uda się rozwiązać. Wierzy, że kobiety będą potrafiły się porozumieć.

Drogie Panie. Wy wiecie, jak mądrze spierać się na argumenty. Potraficie się porozumieć, wiecie, że kompromis nie jest porażką, lecz wygraną dla obu stron. Nieważne, po której stronie sporu teraz jesteście, czy za, czy przeciw. Zawsze byłyście w stanie się porozumieć, bo kobieca energia buduje. Jesteście nadzieją i siłą zdrowego rozsądku. Angelina wiedziała, co mówi - podsumował.
 

Myślicie, że uda się znaleźć kompromis w tej sytuacji?

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o koniec protestów w obliczu wzrostu zakażeń: Niech gniew i niechęć skupia się na mnie, na politykach
Więcej o: