Tom Hardy to jeden z najbardziej tajemniczych aktorów. Był uzależniony od alkoholu i kokainy. Co jeszcze wiemy o jego życiu?

Tom Hardy prowadzi naprawdę niezwykłe życie. Ma za sobą wiele sukcesów, ale także porażek. Przyjrzyjmy się życiu tego niezwykłego aktora.

Tom Hardy to jeden z najprzystojniejszych aktorów Hollywood. Zazwyczaj odgrywa typowo męskie role mafioza, zachwycając przy tym swoją urodą i wdziękiem. Choć ma na koncie wiele produkcji takich jak: "MadMax", "Venom", "Tabu" czy "Mroczny rycerz powstaje", nadal bardzo chroni życie prywatne i stroni od blasku fleszy. Okazuje się, że Tom Hardy to nie tylko szarmancki uśmiech i wysportowane ciało. Aktor ma za sobą wiele przejść, związków i wyzwań. Choć niewiele o nich mówi, nam udało się znaleźć te, o których pewnie nie wiedzieliście.

Tom Hardy - życie prywatne 

Tom Hardy pochodzi z Londynu, a swoją umięśnioną sylwetkę zawdzięcza latom spędzonym na hali sportowej, gdzie trenował ju-jitsu i capoeirę. Karierę rozpoczął w 1998 roku, zdobywając kontrakt w agencji modelingowej. Po pierwszym sukcesie jego kariera znacznie nabrała tempa. Na początku grał gościnnie w wielu filmach, m.in. w "Kompanii Braci".

W międzyczasie dokładnie w 1999 roku ożenił się z producentką filmową Sarah Hardy. Choć ich związek nie trwał długo, bo w 2004 roku byli już po rozwodzie, trzeba przyznać, że wiele przeszli. Aktor właśnie w tym czasie zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i kokainy. W kryzysowym momencie sam zgłosił się na odwyk.

Nie miałem pojęcia, jak radzić sobie z branżą filmową, wchodzić w interakcje z producentami, studiami, a nawet moimi kolegami. Miałem tylko 24 lata - powiedział w wywiadzie dla Daily Mail.

Jego przełomowy moment nadszedł w 2003 roku, kiedy obudził się na środku londyńskiej ulicy w kałuży krwi i wymiocin. Doskonale wiedział, że przyjęcie "trzeźwego" stylu życia wymaga czasu i wielu poświęceń. 

Od zakończenia odwyku w 2003 roku Tom Hardy pozostał trzeźwy i niedługo po tym poznał asystentkę reżysera Rachael Speed na planie filmu "Virgin Queen". Para nigdy nie sformalizowała związku, ale doczekała się syna - Louisa Thomasa urodzonego w 2008 roku. Choć ich związek zakończył się rok po narodzinach syna, dla aktora ojcostwo nadal pozostawało najważniejsze. To właśnie Louis był powodem, dla którego To Hardy nigdy nie zamieszkał w Hollywood.

Nigdy się nie ruszę z Londynu, dopóki mój syn nie będzie na tyle dorosły, żeby wyjechać razem ze mną. Oczywiście, jeśli najpierw sam się na to zgodzi - powiedział Tom Hardy w wywiadzie dla DailyMail.

Tom Hardy i Charlotte Riley

Tom Hardy i Charlotte Riley do dziś są szczęśliwym małżeństwem, jednak początki nie były takie łatwe. Kiedy Tom Hardy po raz pierwszy spotkał swoją obecną żonę, nie miał najlepszego momentu w życiu. Był rok 2009, a Hardy miał już jeden rozwód na swoim koncie, a do tego właśnie wyszedł z długotrwałego związku, który dał mu pierwsze dziecko.

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. W rzeczywistości byłam trochę zdenerwowana, gdy nagle zmienił się w postać Charlesa Bronsona (dopisek autora: najniebezpieczniejszego brytyjskiego więźnia, którego Tom właśnie grał) - powiedziała Charlotte Riley dla Dialy Mail.

Para poznała się na planie filmu "Wichrowe Wzgórza". Pobrali się w lipcu 2014 roku, a w październiku 2015 roku urodziło się ich pierwsze wspólne dziecko - córka. W grudniu 2018 roku przyszedł na świat syn Forrest, którego para nazwała tak z powodu ich ulubionego filmu "Forrest Gump". Imię córki do dziś nie jest znane.

Od chwili, gdy się pobrali, Tom Hardy i Charlotte Riley skupiają się tylko na swoim najważniejszym priorytecie - rodzinie. Riley szybko zaprzyjaźniła się z pierwszym synem męża, Louisem, nazywając go „niesamowitym, inteligentnym, kreatywnym małym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek spotkała”.

Tom Hardy i Charlotte Riley postanowili, że nigdy nie pokażą wizerunku swoich dzieci.

Mnie mogą fotografować ile chcą, ale nigdy nie moje dzieci. Kategorycznie mówię nie - powiedział Tom Hardy w wywiadzie dla "Sun".

Ponadto aktor nie bez powodu został uznany za jednego z najlepiej ubranych znanych osób przez magazyn "GQ". Hardy na co dzień wybiera styl bardziej luźny, jednak wieczorami zachwyca niczym postacie, w które się wciela. Tom uwielbia trzy częściowe garnitury, na co z pewnością miała wpływ rola w serialu "Peaky Blinders".

Charlotte Riley i Tom HardyCharlotte Riley i Tom Hardy Chris Joseph / i-Images / Chris Joseph / i-Images

Tom Hardy znany jest także z tego, że całkowicie oddaje się postaciom, które gra. Dobrym przykładem jest rola Bronsona - jednego z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. Hardy kilkakrotnie spotkał więźnia Charlesa Bronsona i nawet się zaprzyjaźnili. Bronson był pod wrażeniem tego, jak Hardy zdołał stać się tak muskularny i jak dobrze potrafił naśladować jego osobowość i głos. Bronson stwierdził, że wierzy, że Hardy był jedyną osobą, która mogła go zagrać.

ZOBACZ TAKŻE: To jeden z najprzystojniejszych aktorów. Tak zmienił się do roli! "Wygląda jak Dracula"

Więcej o: