Kelly Preston była z Johnem Travoltą 30 lat, dla rodziny porzuciła aktorstwo. Na raka chorowała w tajemnicy przed światem

Kelly Preston zmarła 12 lipca w wieku 57 lat. Od dwóch lat chorowała na raka piersi, o czym nigdy nie informowała mediów. Swoje życie poświęciła rodzinie, dla której porzuciła karierę aktorki.

13 lipca media obiegła smutna informacja. Dzień wcześniej nad ranem zmarła Kelly Preston. Była amerykańską aktorką, a prywatnie żoną Johna Travolty. Jej śmierć poruszyła ludzi na świecie - mało kto wiedział, że poważnie chorowała. Dwa lata temu stwierdzono u niej raka piersi, który okazał się śmiertelny. Osierociła dwoje dzieci.

Kelly Preston - kim była?

Kelly Preston tak naprawdę nazywała się Kelly Kamalelehua Palzi. Urodziła się 13 października 1962 roku w Honolulu na Hawajach. W wieku 16 lat rozpoczęła karierę modelki, choć miała "zaledwie" 168 cm wzrostu. Jednak jej uroda została doceniona - była fotogeniczną blondynką o pięknych rysach.

 

Najpierw grała w reklamach, a w 1980 roku zadebiutowała na małym ekranie w jednym z odcinków serialu CBS "Hawaii Five-0". To sprawiło, że swoją drogę zawodową związała z aktorstwem.

 

Gwiazda na początku kariery pojawiła się w takich produkcjach jak m.in. "Za dziesięć minut północ" (1983), "Tajemniczy wielbiciel" (1985), "Bliźniacy" (1988) czy "Eksperci" (1989). W międzyczasie, w roku 1987, wyszła za mąż. Jej pierwszym mężem został Kevin Gage, amerykański aktor i producent filmowy. To małżeństwo przetrwało zaledwie dwa lata. Do głośniejszych jej związków należały te m.in. z George’em Clooneyem i Charliem Sheenem.

 
 

Kelly Preston i John Travolta - historia miłości

Kelly Preston i John Travolta poznali się w 1988 roku na planie filmu "Eksperci". Pobrali się dwa lata później.

 

Gwiazda zrezygnowała wtedy na jakiś czas ze swojej kariery:

Kiedy wyszłam za Johna, zrezygnowałam na jakiś czas z grania w filmach, aby być żoną i matką, bo moja kariera i tak nie toczyła się z zawrotną prędkością - wyznała w jednym z wywiadów.

Choć szybko wróciła do grania, małżeństwo z jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood utrudniało jej pracę.

Kiedy postanowiłam wrócić do aktorstwa, stałam się panią Travolta w oczach wielu ludzi i musiałam udowadniać moją wartość na każdym kroku - dodała w tej samej rozmowie.

W latach 90. pojawiła się w takich produkcjach jak m.in. "Tylko ty" (1992), "The American Clock" (1993), "Zabójczy instynkt" (1994) i "Od zmierzchu do świtu" (1996). Z mężem zagrali po raz kolejny razem w 2000 roku w filmie "Bitwa o Ziemię". Rola Chirk przyniosła jej jednak Złotą Malinę dla najgorszej aktorki drugoplanowej. 

 

Obowiązki zawodowe dzieliła z rodzinnymi. W 1992 roku pojawił się na świecie pierwszy syn Kelly i Johna, Jett. Niestety, 16 lat później doszło do tragedii - nastolatek został znaleziony przez nich martwy w hotelowej wannie podczas wyjazdu na Bahamy. Na początku jako przyczynę podawano zawał serca, później jednak aktor wyznał, że ich syn cierpiał na wiele schorzeń (m.in. na chorobę Kawasakiego) oraz miał autyzm. Rok po jego śmierci doczekali się kolejnego syna Benjamina, a w 2000 roku urodziła się ich córka Ella Bleu. Oboje świetnie odnajdywali się w byciu rodzicami, a na instagramowych profilach aktorów możemy znaleźć mnóstwo rodzinnych zdjęć.

 
 
 

John i Kelly byli jednym z najtrwalszych małżeństw w show-biznesie. Choć przechodzili wiele kryzysów, to zawsze udawało im się je pokonywać. Żona nigdy publicznie nie komentowała problemów męża, stała za nim murem. Łączyła ich wyjątkowa więź i tworzyli zgrany duet. Śmierć żony załamała Travoltę.

Z ciężkim bólem serca informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Stoczyła odważną walkę przy wsparciu wielu osób. (...) Miłość i życie Kelly zostaną na zawsze w naszej pamięci. Poświęcę trochę czasu, aby być teraz z moimi dziećmi, które straciły matkę - napisał na swoim profilu - napisał na Instagramie.
 

Kondolencje spływają od fanów z całego świata. Więcej zdjęć Kelly Preston zobaczycie w naszej galerii.

Zobacz wideo Badanie może uratować ci życie!
Więcej o: