Kinga Duda nie towarzyszyła ojcu podczas wieczoru wyborczego. Gdzie była córka prezydenta? [TYLKO U NAS]

Kinga Duda zawsze towarzyszyła swojej rodzinie podczas ważnych wydarzeń. Jednak zabrakło jej podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy.

Tegoroczne wybory prezydenckie wzbudzają wiele emocji. Ostateczny wynik pierwszej tury dla wielu osób był niemałym zaskoczeniem. Jak już wiemy, odbędzie się druga tura, w której o urząd prezydencki powalczą Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Każdy z kandydatów przeprowadził wczoraj wieczór wyborczy, podczas którego wygłosił przemówienie i podziękował swoim wyborcom. Naszą uwagę jednak przykuł fakt, że Andrzejowi Dudzie i jego żonie Agacie, po raz pierwszy nie towarzyszyła córka. Kinga Duda prawie zawsze wspierała rodziców w tak ważnych wydarzeniach. Co się zatem stało, że w niedzielę jej nie było?

Czy Kinga Duda głosowała w wyborach?

Jak udało dowiedzieć się redakcji Plotka, Kinga Duda nie mogła towarzyszyć rodzicom, ale bardzo ich wspierała i cały wieczór wyborczy bacznie oglądała w internecie.

Kinga Duda oglądała transmisję w internecie - podaje nasz informator związany z kancelarią prezydenta.

Wszystko dlatego, że córka prezydenta od dłuższego czasu przebywa w Londynie. W ubiegłym roku wraz z innymi studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięła udział w konkursie prawniczym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Zespół osiągnął bardzo dobre wyniki i został wyróżniony. Jedną z nagród dla zaangażowanych w konkurs studentów był m.in. staż w Londynie, na który zdecydowała się córka prezydenta. Trzymiesięczny staż Kingi pierwotnie miał zakończyć się w maju. Tak się jednak nie stało. Duda ma już za sobą pierwsze sukcesy i w najbliższym czasie nie planuje wracać do Polski.

Choć Andrzej Duda jest dumny z córki, nie ukrywa, że wolałby, żeby w przyszłości pracowała w Polsce.

Zobacz wideo Andrzej Duda - całe wystąpienie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.