Kinga Duda nie wraca do Polski. "Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy"

Prawnicza kariera Kingi Dudy nabiera tempa. Córka prezydenta ma na koncie kolejny sukces.

Córki polityków często wykorzystują pozycje swoich znanych ojców do robienia kariery w mediach. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Katarzyna Tusk od dłuższego czasu zajmuje się prowadzeniem bloga. Aleksandra Kwaśniewska także miała swego czasu romans z show-biznesem. Córka Andrzeja Dudy konsekwentnie unika jednak błysków fleszy. Zamiast tego Kinga skupia się na nauce i stawianiu pierwszych kroków w branży prawniczej. 25-latka ma już na koncie pierwsze sukcesy.

Zobacz wideo Andrzej Duda wypowiedział się na temat związku swojej córki

Kinga Duda nie chce wracać do Polski

W ubiegłym roku Kinga Duda wraz z innymi studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięła udział w konkursie prawniczym Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Zespół osiągnął bardzo dobre wyniki i został wyróżniony. Jedną z nagród dla zaangażowanych w konkurs studentów był m.in. staż w Londynie, na który zdecydowała się córka prezydenta.

Trzymiesięczny staż Kingi Dudy w londyńskiej kancelarii pierwotnie miał zakończyć się w maju. Tak się jednak nie stanie.

Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy - zdradza pracownik kancelarii prezydenta w rozmowie z Onetem.

Nie wiadomo, jak długo Kinga zostanie na Wyspach Brytyjskich. Andrzej Duda jest dumny z córki, jednak nie ukrywa, że wolałaby, żeby w przyszłości pracowała w Polsce.

Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu".

Kindze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej o: