Andrzej Bizoń nie żyje. Były Mister Polski walczył z poważną chorobą. Miał 44 lata

O śmierci Andrzeja Bizonia poinformował jego przyjaciel na Facebooku. Były Mister Polski i aktor walczył z poważną chorobą. Miał 44 lata.

Andrzej Bizoń na początku XXI wieku był obiektem westchnień większości polskich kobiet. Zdobył sławę dzięki konkursowi na Mistera Polski, który wygrał. Niestety od 2010 roku zmagał się z poważną chorobą kręgosłupa, która przykuła go do łóżka. Przez chorobę był w większości sparaliżowany i powoli tracił wzrok. 

Andrzej Bizoń nie żyje

O śmierci Andrzeja Bizonia poinformował jego przyjaciel, Mariusz Połeć. Na Facebooku zamieścił wzruszający wpis, w którym wyjawił też przyczynę śmierci. Andrzej Bizoń zmarł z powodu uduszenia. 

W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem - Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających - czytamy.

Jeśli przez ostatnie lata, nosiłeś się z myślą odwiedzenia Andrzeja,i z różnych przyczyn się to nie udało, to teraz nadarza się ku temu dobra okazja. O szczegółach dot. pogrzebu, poinformujemy wraz z rodziną wkrótce - dodał Połeć. 

Mariusz Połeć w opublikowanym poście zamieścił ostatni film z udziałem Andrzeja Bizonia. Jest to wideo z jego ślubu z 2012 roku, gdzie Andrzej był jeszcze w pełni sił.

Mariusz Połeć był także inicjatorem zbiórki, która miała pomóc Andrzejowi w walce z chorobą. O zbiórce pisaliśmy na początku kwietnia. Niestety zebranych funduszów było za mało. Ze 140 tysięcy udało zebrać się 55 tysięcy złotych. 

Kim jest Andrzej Bizoń?

Andrzej Bizoń w 2000 roku wygrał konkurs na Mistera Polski i udał się do Mediolanu, by reprezentować Polskę w konkursie Mister Intercontinental. W 2001 roku wziął udział w polsatowskim reality-show "Dwa światy". Rozpoczął również przygodę z aktorstwem. Mogliśmy go zobaczyć w takich produkcjach jak: "Pogoda na jutro", "Na Wspólnej", "Niania" czy "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.