Selena Gomez po raz pierwszy wyznała, że cierpi na chorobę psychiczną. "Myślę, że ludzie się tego boją"

Selena Gomez wiele razy opowiadała o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym. W rozmowie z Miley Cyrus wyznała ostatnio, że cierpi na poważną chorobę.

Selena Gomez zawsze otwarcie opowiadała o swoich problemach psychicznych: o depresji, stanach lękowych, załamaniach nerwowych oraz toksycznej relacji z Justinem Bieberem. Jak się jednak okazuje, to nie koniec jej zmagań ze zdrowiem psychicznym. Piosenkarka cierpi bowiem na chorobę afektywną dwubiegunową.

Zobacz wideo Te gwiazdy rozstania przekuły w największe hity. Obejrzyjcie nasze wideo.

Selena Gomez ma chorobę dwubiegunową

Selena Gomez po raz pierwszy zdecydowała się wyznać, że cierpi na chorobę dwubiegunową. Zrobiła to na nagraniach live z Miley Cyrus, w jej serii "Bright Minded: Live", gdy znajoma po fachu zapytała ją o rady dla osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi.

Niedawno byłam w jednym z najlepszych szpitali na świecie (...), McLean Hospital, i dyskutowałam o tym, że po przejściu na przestrzeni lat przez wiele różnych rzeczy, uświadomiłam sobie, iż mam chorobę dwubiegunową. To, że mam teraz większą wiedzę, naprawdę mi pomaga. Nie przeraża mnie to, od kiedy to znam. I myślę, że ludzie boją się tego. Pochodzę z Teksasu, a tam nie mówi się o swoim zdrowiu psychicznym. Musisz sprawiać wrażenie wyluzowanego.

Cieszymy się, że Selena Gomez ma odwagę otwarcie opowiadać o swoich zmaganiach z chorobami psychicznymi. To ważne, zwłaszcza dlatego, że zdrowie psychiczne nadal bywa tematem tabu. Wiedza, diagnoza i odpowiednie leczenie są bardzo istotne, dlatego należy zgłaszać się po profesjonalną pomoc do specjalistów.

Czym jest choroba dwubiegunowa?

Choroba dwubiegunowa, zwana również cyklofrenią, charakteryzuje się naprzemiennymi okresami depresji (anhedoni) oraz manii (stanów euforycznych). Na poszczególne fazy składają się dodatkowo liczne zaburzenia, np. emocjonalne lub odżywiania. Objawy tej choroby pojawiają się zazwyczaj około trzydziestego roku życia.

PJA

Więcej o:
Komentarze (21)
Selena Gomez po raz pierwszy wyznała, że cierpi na chorobę psychiczną
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 6

  u nas też te niby celebryci prawie każdy to psychol ---tylko nie chcą się przyznać .

 • pavise

  Oceniono 3 razy 3

  Całuje cię za kwiaty a następnego dnia rano wbija nóż za skarpetki koło łóżka?

 • lob2

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo współczuję ,ale musisz myśleć pozytywnie, nie oglądać nic smutnego,być na bieżąco z psychiatrią i psychologiem,unikać smutnych ludzi,pogrzebów,oglądać przyrodę ,kwiaty,przebywać w wesołych miejscach,nawet oglądać bajki,które mają zawsze wesoły koniec.Wiem coś o depresji,dlatego trzymaj się i życzę c dużo radości i zdrowienia.

 • szimeon33

  0

  Przej.....ne. Pół roku na haju, pół roku na dole.

 • miastomakow

  Oceniono 6 razy -2

  tylko codzienne bicie by pomogłoby ją wyprostować i uczynić normalną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX