Selena Gomez po raz pierwszy wyznała, że cierpi na chorobę psychiczną. "Myślę, że ludzie się tego boją"

Selena Gomez wiele razy opowiadała o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym. W rozmowie z Miley Cyrus wyznała ostatnio, że cierpi na poważną chorobę.

Selena Gomez zawsze otwarcie opowiadała o swoich problemach psychicznych: o depresji, stanach lękowych, załamaniach nerwowych oraz toksycznej relacji z Justinem Bieberem. Jak się jednak okazuje, to nie koniec jej zmagań ze zdrowiem psychicznym. Piosenkarka cierpi bowiem na chorobę afektywną dwubiegunową.

Zobacz wideo Te gwiazdy rozstania przekuły w największe hity. Obejrzyjcie nasze wideo.

Selena Gomez ma chorobę dwubiegunową

Selena Gomez po raz pierwszy zdecydowała się wyznać, że cierpi na chorobę dwubiegunową. Zrobiła to na nagraniach live z Miley Cyrus, w jej serii "Bright Minded: Live", gdy znajoma po fachu zapytała ją o rady dla osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi.

Niedawno byłam w jednym z najlepszych szpitali na świecie (...), McLean Hospital, i dyskutowałam o tym, że po przejściu na przestrzeni lat przez wiele różnych rzeczy, uświadomiłam sobie, iż mam chorobę dwubiegunową. To, że mam teraz większą wiedzę, naprawdę mi pomaga. Nie przeraża mnie to, od kiedy to znam. I myślę, że ludzie boją się tego. Pochodzę z Teksasu, a tam nie mówi się o swoim zdrowiu psychicznym. Musisz sprawiać wrażenie wyluzowanego.

Cieszymy się, że Selena Gomez ma odwagę otwarcie opowiadać o swoich zmaganiach z chorobami psychicznymi. To ważne, zwłaszcza dlatego, że zdrowie psychiczne nadal bywa tematem tabu. Wiedza, diagnoza i odpowiednie leczenie są bardzo istotne, dlatego należy zgłaszać się po profesjonalną pomoc do specjalistów.

Czym jest choroba dwubiegunowa?

Choroba dwubiegunowa, zwana również cyklofrenią, charakteryzuje się naprzemiennymi okresami depresji (anhedoni) oraz manii (stanów euforycznych). Na poszczególne fazy składają się dodatkowo liczne zaburzenia, np. emocjonalne lub odżywiania. Objawy tej choroby pojawiają się zazwyczaj około trzydziestego roku życia.

 

PJA

Więcej o: