Maria Dębska opublikowała szokujący wpis. Opowiedziała o seksizmie w branży filmowej. "Fajnie jej tam skacze"

Maria Dębska z okazji Dnia Kobiet postanowiła zdradzić, jak wyglądają kulisy show-biznesu. Opowiedziała, z jakimi zachowaniami muszą mierzyć się kobiety.

Maria Dębska jest aktorką, którą mogliśmy podziwiać w takich produkcjach jak "Moje córki krowy", "Cicha noc" czy w "W rytmie serca". Gwiazda nie jest bardzo aktywna na Instagramie, ale co jakiś czas pokazuje kulisy swojego prywatnego i zawodowego życia. Tak było i tym razem w Dniu Kobiet. Dębska postanowiła pokazać, jak wygląda codzienność kobiet w jej zawodzie.

Zobacz wideo Maria Dębska: "Ślub będzie, ale nie w Toskanii"

Maria Dębska o seksizmie w show-biznesie

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic lepszego niż kariera w show-biznesie. Wysokie zarobki, tłumy zachwyconych fanów i wielbicieli, ciekawa praca, a do tego brak rutyny. Niestety, wiele gwiazd musi płacić za to ogromną cenę. Maria Dębska zdecydowała się opisać to w najnowszym wpisie na Instagramie, który opublikowała z okazji Dnia Kobiet.

Co za nuda. Znany reżyser na pierwszej rozmowie w sprawie roli w dużym teatrze z aktorką pyta, jak tam u niej w sprawach sercowych. Aktorowi obwieszcza, że kobieta może być reżyserką, "jeśli ma duże cycki". Ale twierdzi, że generalnie kobieta-reżyser to oksymoron.

Okazuje się, że nie tylko reżyserzy nie mają szacunku do kobiet, ale również koledzy z branży. Aktorki spotykają się z pogardą również na studiach aktorskich. 

Kolega z branży filmowej na kolacji wśród znajomych publicznie śmiejąc się zastanawia się czy zmalały, czy powiększyły mi się cycki. Profesor w szkole prosi studentkę, żeby biegała w kółko po sali, bo „fajnie jej tam skacze”. (...)

Maria Dębska na koniec zwróciła uwagę, że otrzymywanie kwiatów z okazji Dnia Kobiet jest w porządku, ale wciąż wolałaby, żeby mężczyźni zaczęli szanować kobiety na co dzień. 

Dzięki za kwiaty, panowie. Bardzo lubię, zwłaszcza ładne. Ale wciąż, do znudzenia, prosimy o więcej szacunku. I o reakcje na jego brak. Nie udawajcie, że nie słyszycie.

Poniżej możecie przeczytać jej cały wpis.

 

Ze słowami Marii Dębskiej zgodziło się wiele gwiazd. Jej post skomentowała m.in. Joanna Koroniewska, która najwyraźniej ma podobne doświadczenia.

W punkt - napisała.

Marcin Bosak, prywatnie partner Marysi, również zauważył podobne zachowania.

Wszystko prawda. Smutna prawda - skomentował.

 KM

Więcej o: