Olga Bołądź i inne gwiazdy zwróciły uwagę na problemy kobiet w dniu ich święta. "Nie no, bez jaj!". Ten spot już stał się viralem

Kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn. Aktorki i była bokserka postanowiły nagłośnić ten problem.

Dzień Kobiet to dla wielu wyłącznie dobra okazja do tego, aby umilić czas paniom. Jedni wybierają kwiaty, drudzy czekoladki - pomysłów nie brakuje. Życzenia złożyli dziś już między innymi Krzysztof Ibisz i Andrzej Duda. 8 marca to jednak nie tylko podarunki, ale też szansa by zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień borykają się kobiety. Światło na nie rzuciły Olga Bołądź, Olga Kalicka, Katarzyna Pakosińska, Paulina Mikuła i Agnieszka Rylik.

Zobacz wideo

Dzień Kobiet z "jajami"

Panie wystąpiły w spocie, w którym retorycznie pytają oglądające kobiety o ich sytuację w miejscu pracy. Zwracają uwagę między innymi na to, że Polki mimo długiego stażu na konkretnym stanowisku, mają mniejsze szanse na awans niż mężczyźni. Borykają się także między innymi z nierównymi płacami. Tę kwestię poruszyła ostatnio również Danuta Stenka.

Spot jest prowokacyjny, ale dzięki temu szybko stał się viralem. Występujące w nim gwiazdy sugerują bowiem, że aby odnosić sukcesy w pracy i być traktowanym równo z mężczyznami, trzeba mieć testowane dermatologicznie... "jaja". Po komediowej wstawce robi się jednak poważniej.

Nie no, bez jaj. Zarabiamy w Polsce około 18,5 % mniej od mężczyzn. To tak, jakbyśmy pracowały za darmo przez 69 dni w roku, czyli do dzisiaj, do 8 marca. Jak się z tym czujecie w Dzień Kobiet? - mówi Olga Bołądź do kamery.

O tej akcji jeszcze długo będzie głośno. Uważacie, ze takie spoty są potrzebne by uświadamiać Polki i Polaków o nierównym traktowaniu pracowników?

Więcej o: