Abstrachuje odpowiadają Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Padły mocne słowa [TYLKO U NAS]

Rano informowaliśmy, że Naczelna Izba Aptekarska zażądała od twórców kanału Abstrachuje usunięcia jednego z nagrań, w którym wyśmiewany jest zawód farmaceuty. Doczekaliśmy się odpowiedzi twórców.

Abstrachuje słyną z publikowania zabawnych materiałów wideo na swoich kanałach. Od jakiegoś już czasu wcielają się w przedstawicieli niektórych zawodów i w prześmiewczy sposób przedstawiają ich pracę. Ostatnio zostali aptekarzami, co nie spodobało się Naczelnej Izbie Aptekarskiej, która zażądała usunięcia odcinka zatytułowanego, "Czego nie robią aptekarze". Teraz przyszedł czas na odpowiedź. 

Abstrachuje odpowiadają Naczelnej Izbie Aptekarskiej

Komentarza udzielił nam Rafał Masny, współzałożyciel Abstrachuje.tv i członek zarządu Abstra.

Jako Abstrachuje.TV od ponad 7 lat publikujemy filmy komediowe, parodiujące codzienne zachowania Polaków. W krzywym zwierciadle ukazujemy przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. Na naszym kanale pojawiło się już 268 materiałów wideo. Nigdy wcześniej przedstawiciele żadnego ze środowisk nie wezwali nas do usunięcia któregokolwiek z nich. Wynika to z prześmiewczej konwencji, przerysowanych sytuacji i użycia hiperboli - wyjaśnił.

W drugiej części oświadczenia mężczyzna bezpośrednio odniósł się do sprawy z NIA.

W tym wypadku sytuacja jest aż nazbyt oczywista, gdyż odcinek zatytułowano „Czego nie mówią: aptekarze”. Dlatego odczytanie go jako „filmu rzekomo obrazującego pracę farmaceuty w aptece” (jak na Twitterze napisał rzecznik prasowy NIA) jest absurdalne. Naszą intencją nigdy nie było obrażanie przedstawicieli którejkolwiek z parodiowanych przez nas grup społecznych lub zawodowych, co od lat doskonale rozumieją miliony naszych widzów. Uważamy, że nikt nie chciałby żyć w kraju, w którym za publikację parodii idzie się do sądu – powiedział Masny.

Jak widać, chłopaki najwyraźniej nie mają zamiaru usuwać nagrania z sieci. NIA z pewnością jeszcze zabierze głos. Tymczasem zobaczcie, o co tyle hałasu. 

 

CW

Więcej o: