Naczelna Izba Aptekarska żąda wycofania filmiku Abstrachuje. Chłopaki wyśmiewają w nim farmaceutów: Posłuchaj, sz***o

Chłopaki z Abstrachuje będą mieli problemy? Naczelna Izba Aptekarska jest zawiedziona ich najnowszym odcinkiem opublikowanym na YouTubie. Żąda jego usunięcia.

Abstrachuje to jeden z youtube'owych kanałów, który gromadzi w Polsce największą publikę. Chyba nikt nie spodziewał się, że żartobliwe, często przesycone żenadą nagrania, tak bardzo przypadną polskiej młodzieży do gustu. Ostatnio twórcy formatu nagrywają filmy, w których prezentują sytuacje wzięte z życia codziennego osób pracujących w różnych zawodach. Jeden z najnowszych odcinków dotyczy farmaceutów.

Maffashion rozstała się z Czarkiem Jóźwikiem. Teraz jest z Sebastianem Fabijańskim, z którym długo się ukrywała. 

Zobacz wideo

Abstrachuje będą mieli problemy? 

Czarek Jóżwik, Rafał Masny i Robert Pasut zdecydowali się na nagranie kolejnego, dosyć kontrowersyjnego wideo. W żartobliwy sposób przedstawili zawód farmaceuty. Chłopaki przebrali się w fartuchy, obrażali klientów, krzycząc: "Posłuchaj, sz***o", czy udawali osoby pod wpływem silnych psychotropów. 

Pod nagraniem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Internauci klikali "łapkę w górę" i przytaczali najzabawniejsze - ich zdaniem - fragmenty. 

Jedna z internautek zauważyła jednak, że wideo nie spodoba się wszystkim.

Ale się uśmiałam! Smutne, jak niektórzy nie rozumieją czarnego humoru i sarkazmu. Sztywniaki.

Inaczej sprawę widzi Naczelna Izba Aptekarska. Przedstawiciele zawodu już zabrali głos.

AbstrachujeTV nagrali film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece. Niestety, zamiast śmiechu pozostaje niesmak, żenada i naruszenie dóbr osobistych. Naczelna Izba Aptekarska zdecydowanie sprzeciwia się tego rodzaju praktykom, stanowczo reagując na zamieszczony materiał"- czytamy na stronie NIA.

Chłopaki na tę chwilę nie zabrali głosu. My po obejrzeniu również czujemy lekki niesmak. Dialogi są bardziej niż abstrakcyjne, a zawód aptekarza został bezlitośnie wyśmiany. 

CW

Więcej o: