Ranking najpiękniejszych mężczyzn według naukowców. Kanye West przed Ryanem Goslingiem. Ale to i tak nie do nich należy podium

Naukowcy opracowali ranking najpiękniejszych mężczyzn na świecie. Co ciekawe, Ci uznawani za najbardziej atrakcyjnych, wcale nie znaleźli się na podium.

Niedawno TC Candler opublikowało ranking mężczyzn, którzy mają najpiękniejszą twarz. Ku zdziwieniu prowadzących "Dzień Dobry TVN", zwyciężył wówczas lider koreańskiego zespołu BTS Jean Jungkook. Jak się okazuje, temat rankingów wciąż grzeje, ponieważ naukowcy zdecydowali się zrobić kolejny, tym razem opierając się na konkretnych wytycznych. Wyniki są zaskakujące, bo na przykład Kanye West wyprzedził Ryana Goslinga, który uważany był za ikonę wśród mężczyzn. 

Ranking najprzystojniejszych mężczyzn 

Naukowcy zbadali twarze najpopularniejszych mężczyzn ze światowego show-biznesu w stosunku do Golden Ratio Beauty Phi, opracowanego w starożytnej Grecji. Ten współczynnik bierze pod uwagę kształt twarzy, pozycję oka, wymiary nosa, usta, podbródek i czoło, aby wymierzyć ludzką doskonałość.

Na pierwszym miejscu rankingu naukowców znalazł się Robert Pattinson, którego twarz odpowiadała w 92,15% ideałowi. Tuż za nim, z wynikiem 91,64% uplasował się Henry Cavill, którego widzowie mogą kojarzyć najbardziej z roli Wiedźmina. Podium zamyka Bradley Cooper. Co ciekawe, dopiero na czwartym miejscu znalazł się Brad Pitt. Nie mniejszym zaskoczeniem było uplasowanie Kany’ego Westa na dziewiątym miejscu, tuż przed Ryanem Goslingiem.

Ranking Celebrytów 2019 według Vogule Poland:

Zobacz wideo

Najprzystojniejsi mężczyźni według naukowców. Pełen ranking:

1.Robert Pattinson
2.Henry Cavill
3.Bradley Cooper
4.Brad Pitt
5.George Clooney
6.Hugh Jackman
7.David Beckham
8.Idris Elba
9.Kanye West
10.Ryan Gosling

Nasz ranking wyglądałby nieco inaczej, ale skoro naukowcy tak stawiają sprawę, to nie mamy zamiaru tego podważać. Po ostatnim rankingu zaprezentowanym w "Dzień Dobry TVN" wiemy, że nie warto. 

RG