38-letni gwiazdor YouTube'a zginął w wypadku na paralotni. Na swoim kanale zgromadził ponad 11 milionów subskrypcji

Grant Thompson nie żyje. Był jednym z najpopularniejszych twórców na YouTubie - działał pod pseudonimem King of Random. Ciało 38-latka znaleziono we wtorek.

Grant Thompson zbudował swoją popularność na autorskich filmach na YouTubie. Jego kanał "King of Random" zgromadził ponad 11 milionów subskrypcji.

Grant Thompson nie żyje

YouTuber Grant Thompson został znaleziony martwy kilka godzin po tym, jak rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Thompson w poniedziałek po południu wybrał się na wieczorny lot paralotnią. Jego sprzęt najprawdopodobniej uległ awarii i youtuber rozbił się w czasie lądowania.

Jego ciało znaleziono dość szybko, ponieważ miał przy sobie GPS. Rodzina i przyjaciele poinformowali o śmierci Granta Thompsona za pośrednictwem Instagrama, na którym zamieszczono krótkie epitafium:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że Grant Thompson zmarł zeszłej nocy. Grant kochał i cenił swoich fanów. Dlatego zapraszamy was do dzielenia się swoimi wspomnieniami. Prosimy też dziś o drobne gesty dobroci, żeby upamiętnić "Króla Różnorodności". Jego dziedzictwo będzie żyć dalej na jego kanale na YouTubie i w globalnej społeczności, którą stworzył.
 

King of Random nie żyje

"King of Random" ("Król Różnorodności") zamieszczał na swoim kanale na YouTubie filmy o zróżnicowanej tematyce. Dzięki niemu widzowie mogli dowiedzieć się, jak otworzyć każdy orzech kokosowy czy jak zrobić żelki w kształcie LEGO (przepis ma prawie 35 milionów wyświetleń). Grant Thompson weryfikował różne popularne "miejskie legendy" i mity.

 

Fani we wspomnieniach piszą, że to właśnie Grant Thompson zainteresował ich nauką, zaś każde wideo, którym dokumentował swoje eksperymenty, było dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Śmierć Granta Thompsona czeka na dalsze ustalenia śledczych, jednak jej przyczyna jest raczej oczywista. Jednak nie każda śmierć jest wyjaśniona. Są gwiazdy, których śmierci do dziś nie udało się wytłumaczyć:

Zobacz wideo