Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny projektant miał 85 lat

Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Szef domu mody Fendi i dyrektor kreatywny domu mody Chanel w ostatnich tygodniach chorował.

Karl Lagerfeld nie żyje. Projektant Zmarł 19 lutego, o czym informują francuskie media. W ostatnich tygodniach chorował, opuścił dwa pokazy domu mody Chanel.

Przyczyna śmierci projektanta nie jest znana. Wiadomo jednak, że w poniedziałek wieczorem Karl Lagerfeld został przywieziony do szpitala w Paryżu, gdzie zmarł.

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld urodził się w Niemczech, w Hamburgu, w 1933 roku. Przez wiele lat projektant ukrywał prawdziwą datę swoich narodzin, podając się często za młodszego, niż był w rzeczywistości.

W latach 50. Lagerfeld zatrudnił się jako pomocnik Pierre'a Balmain. W kolejnych latach pracował w domu mody Tiziani, Chloé, Curiel i wielu innych. Jego stroje kochały Elizabeth Taylor i Gina Lollobrigida.

Ostatnich ponad 30 lat kierował paryskim domem mody Chanel. Pojawiał się na każdym swoim pokazie mody - prócz dwóch ostatnich, w styczniu tego roku. Właśnie wtedy pojawiły się spekulacje o jego stanie zdrowia, jednak tłumaczono to w oficjalnej komunikacji Chanel "zmęczeniem" projektanta.

Karl Lagerfeld - ostatnia kolekcja dla Chanel

Ostatnia kolekcja, jaką Karl Lagerfeld zaprojektował dla Chanel, była pod znakiem kwiatów, które dominowały w sukniach i kostiumach modelek pod koniec stycznia 2019.

 

Karl Lagerfeld prócz pracy dla Chanel, kierował też włoskim domem mody Fendi i marką pod swoim nazwiskiem. Był doskonale rozpoznawalny gdziekolwiek się pojawił - jego wygląd nie zmieniał się od lat. Zawsze w czarnych okularach, z białymi włosami związanymi w kucyk, w czarnym stroju i rękawiczkach. Dzięki jego pracy dom mody Chanel jest dzisiaj jednym z najważniejszych na świecie.

O swojej pracy Karl Lagerfeld mówił tak:

Projektuję tak, jak oddycham. Nie zastanawiasz się nad oddychaniem - to się samo dzieje.

Karl Lagerfeld ubierał najlepsze modelki, brał za muzy gwiazdy

W pokazach Karla Lagerfelda chodziły najlepsze modelki świata - Linda Evangelista czy Claudia Schiffer. Ubierał gwiazdy, które stawały się jego muzami - Diane Kruger, Julianne Moore, Tilda Swinton, Kristen Stewart, a ostatnio również Lily Allen, Miley Cyrus czy Willow Smith.

Świat mody stracił dzisiaj jednego z najważniejszych twórców.

Więcej o: