Córka "Czterdziestolatka" nie chce pieniędzy od rządu na jego grób. Ma ku temu powód. Chodzi o poglądy polityczne

Grób Andrzeja Kopiczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie to drewniany krzyż i poukładane kamienie. Córki aktora ponoć nie stać na pomnik, jednak jednocześnie nie chce ona przyjąć pomocy zaoferowanej przez PiS. Chodzi o poglądy polityczne. "Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył" - mówi w rozmowie z WP.

Od śmierci Andrzeja Kopiczyńskiego minęły już ponad 2 lata. Wybitny aktor jednak do tej pory nie doczekał się kamiennego pomnika, co wytykają rodzinie internauci. W miejscu pochówku artysty na warszawskich Powązkach znajduje się drewniany krzyż i poukładane polne kamienie.

GRÓB ANDRZEJA KOPICZYŃSKIEGO. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>

Córka Andrzeja Kopiczyńskiego nie chce pieniędzy na grób ojca

Okazuje się, że córki serialowego "Czterdziestolatka" nie stać na nic więcej. Rząd PiS zaoferował kobiecie, że zasponsoruje aktorowi pomnik, jednak ta nie zgodziła się.

Doceniam gest ze strony Ministerstwa Kultury i dziękuję za propozycję. Nie mogę i nie przyjmę pomocy ze strony rządu, którego nie akceptuję. Mój tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył. Nawet jeżeli to miałoby oznaczać spoczywanie pod gałązką świerkową przez lata. Zresztą tak by lubił. Był bardzo skromnym człowiekiem, kochał przyrodę, spokój, wieś i wszystko co proste i naturalne. Gdyby sam miał wybierać miejsce pochówku, raczej byłoby to gdzieś pod drzewem i kamieniem niż w grobowcu. To mój ojciec, znałam go – mówiła w rozmowie z WP Katarzyna Kopiczyńska.

Zapewnia, że w przyszłości sama postawi ojcu pomnik.

 Gdyby było mnie stać na pomnik w takim miejscu na Powązkach, to już by był. Skromny. I taki stanie. Nie wiem kiedy. A do tego czasu nie dzieje się tam nic złego – podkreśla.

Mimo że na grobie nie ma pomnika, widać, że ktoś o niego dba. A to najważniejsze, prawda?

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.