Kaczyńska krytykuje Halloween. "Do egzorcystów zgłasza się więcej osób". Stuhr zagiął ją jednym zdaniem

Marta Kaczyńska skrytykowała Halloween. Zupełnie inne podejście do tej zabawy ma Maciej Stuhr. Kaczyńska nie będzie zadowolona.

Marta Kaczyńska w swoim najnowszym felietonie skrytykowała osoby obchodzące Halloween. Powołując się na słowa papieża Benedykta XVI, przypomniała czytelnikom, że jest to "święto antychrześcijańskie i niebezpieczne".

Marta Kaczyńska krytykuje Halloween

Według Kaczyńskiej ta zabawa nie oswaja z myślą nieuchronności przed śmiercią, a także nie polega na wspominaniu zmarłych. 

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czemu poza epatowaniem strasznością, popytem na wymyślne stroje i zabawą ma tak naprawdę służyć. Z chrześcijańską tradycją nie ma to nic wspólnego, oswajaniu nieuchronności śmierci każdego z nas z pewnością także nie sprzyja. Najmłodszych, zwłaszcza tych wątłych psychicznie, nawet po najlepszej zabawie finalnie przeraża - napisała.

Skrytykowała też rodziców, którzy pozwalają swoim dzieciom na przebieranie w Halloween. Twierdzi, że takie zabawy przywołują złe duchy, a rodzice coraz częściej udają się ze swoimi pociechami do egzorcystów.

Pozornie niewinne zabawy stanowią według duchownych otwarcie na działanie złych mocy, a do egzorcystów zgłasza się podobno coraz więcej osób poszukujących pomocy dla swoich dzieci – twierdzi.

Maciej Stuhr kontra Marta Kaczyńska

Maciej Stuhr również odniósł się do Halloween. Jednym zdaniem wyraźnie podważył stanowisko Kaczyńskiej.

Kto wiedział, że Halloween ma de facto katolickie korzenie? - zapytał na Facebooku.

Obserwatorzy aktora zdecydowanie są po stronie aktora, a nie Kaczyńskiej. Wystarczy przeczytać chociaż część ich komentarzy.

Żeby było zabawniej, to mój dziadek pamięta, jak jako dzieciak drążył dynie i wycinał jej oczy i zęby. 80 lat temu na na wiosce na kresach wschodnich raczej nie mieli świąt zapożyczonych z USA.
To przecież prawie nasze Dziady. Stwory, upiory...nie chcecie jadła, napoju, zostawcie nas w spokoju. Teraz wolą cukierki.
Prawie żadne "duże" święto religijne nie jest katolickie tylko przejęte po dawnych pierwotnych wierzeniach. Inaczej chrześcijaństwo nie miałoby szans na przetrwanie.

A Wy jak uważacie? Obchodzicie Halloween? Nam zdecydowanie bliższe jest stanowisko Stuhra i jego obserwatorów.

MT

Więcej o:
Komentarze (304)
Marta Kaczyńska krytykuje Halloween. Zdanie Macieja Stuhra jej się nie spodoba
Zaloguj się
 • waclawbuclaw

  Oceniono 268 razy 252

  Jak się mierzy katolickość liczbą byłych mężów? Jest jakiś łatwy do zapamiętania wzór?

 • cameel.m

  Oceniono 201 razy 191

  Autorytet moralny się znalazł psia mać. Oszukiwanie pierwszego męża w kwestii ojcostwa, kolejne małżeństwa, unieważnione kościelnie małżeństwo to dla tej regenerowanej panny nie problem. Halloween to dla niej problem. Schowaj się w norze i nie wypełzaj hipokrytko.

 • Erta_s Den Akyord

  Oceniono 156 razy 144

  Skrytykował heloween a jej córka w tym czasie pokazała swoje przebranie na heloween. To się nazywa podwójna moralność. Niech w końcu ta baba przestanie umoralnia wszystkich a zajmie się sobą i swoją rodzinką

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 130 razy 114

  Jako rozwódka nie ma prawa otrzymywać Najświętszego Sakramentu.
  Ale jak to w kraju, znajomym robi się przysługę. A teraz jeszcze zabroni Dziady Mickiewicza.

 • anonim_ka

  Oceniono 92 razy 84

  Wielokrotna panna Kaczyńska usiłowała pogwiazdorzyć i przygrzmociła organizmem o glebę . Fajne ! ! :)))

 • gapcio2010

  Oceniono 65 razy 63

  Znalazła się "chrześcijanka"..... Z taką przeszłością to raczej powinna zapaść się pod ziemię i siedzieć cicho. Zresztą może jakakolwiek praca dobrze by jej robiła, bo jak dotąd słynie tylko z zycia z odszkodowań ! Marny przykład dla córek.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX