Konrad Gaca nie żyje. Popularny dietetyk został znaleziony w domu. Miał 42 lata

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w nocy ze środy na czwartek. Popularny dietetyk gwiazd miał 42 lata.

Konrad Gaca, który pomógł wielu osobom - w tym polskim gwiazdom i celebrytom - w walce z otyłością, nie żyje. Jego ciało znaleźli bliscy w domu pod Lublinem. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Konrad Gaca nie żyje

Skontaktowaliśmy się z Agnieszką Kępką, rzecznik prasową Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dowiedzieliśmy się, że jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Po otrzymaniu informacji prokurator udał się na miejsce razem z policją w celu przeprowadzania oględzin. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku art. 155, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, dlatego że tak się standardowo wszczyna takie postępowania. Jutro będzie sekcja zwłok - dowiedzieliśmy się.

Gaca zyskał sławę dzięki swojemu autorskiemu programowi odchudzania GACA SYSTEM. Jako ekspert od walki z otyłością stworzył centra, które były nie tylko siłowniami, ale też miejscami, w których osoby z nadwagą mogły uzyskać wsparcie i porady. "Mądre Odchudzanie", bo tak nazywał swój system Gaca było tak skuteczne, że dietetyk otrzymał program w telewizji.

Konrad Gaca dał się poznać szerokiej widowni jako specjalista z programu "Fat Killers" emitowanego przez Polsat. Na oczach widzów osoby z pokaźną nadwagą trenowały, przechodziły na dietę i dochodziły do upragnionej wagi. Konrad Gaca był też częstym gościem programów o treningu i odchudzaniu, gdzie wypowiadał się jako ekspert.

Gaca to też wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w Kulturystyce&Welness oraz Fitness&Welness (brązowy medal w 1995 roku, w 2007 brązowy medal Międzynarodowych Zawodów w Kulturystyce&Welness i Fitness&Welness w Żorach).

Choć Gaca był nazywany guru odchudzania, jego firma przechodziła ostatnio trudny okres. W 2016 roku przyniosła straty na poziomie miliona zotych. Jeszcze dwa lata wcześniej odnotowywała zyski na poziomie 600 tys. złotych.

Więcej o: