Konrad Gaca, który pomógł wielu osobom - w tym polskim gwiazdom i celebrytom - w walce z otyłością, nie żyje. Jego ciało znaleźli bliscy w domu pod Lublinem. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.
Skontaktowaliśmy się z Agnieszką Kępką, rzecznik prasową Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dowiedzieliśmy się, że jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.
Po otrzymaniu informacji prokurator udał się na miejsce razem z policją w celu przeprowadzania oględzin. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku art. 155, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, dlatego że tak się standardowo wszczyna takie postępowania. Jutro będzie sekcja zwłok - dowiedzieliśmy się.
Gaca zyskał sławę dzięki swojemu autorskiemu programowi odchudzania GACA SYSTEM. Jako ekspert od walki z otyłością stworzył centra, które były nie tylko siłowniami, ale też miejscami, w których osoby z nadwagą mogły uzyskać wsparcie i porady. "Mądre Odchudzanie", bo tak nazywał swój system Gaca było tak skuteczne, że dietetyk otrzymał program w telewizji.
Konrad Gaca dał się poznać szerokiej widowni jako specjalista z programu "Fat Killers" emitowanego przez Polsat. Na oczach widzów osoby z pokaźną nadwagą trenowały, przechodziły na dietę i dochodziły do upragnionej wagi. Konrad Gaca był też częstym gościem programów o treningu i odchudzaniu, gdzie wypowiadał się jako ekspert.
Gaca to też wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w Kulturystyce&Welness oraz Fitness&Welness (brązowy medal w 1995 roku, w 2007 brązowy medal Międzynarodowych Zawodów w Kulturystyce&Welness i Fitness&Welness w Żorach).
Choć Gaca był nazywany guru odchudzania, jego firma przechodziła ostatnio trudny okres. W 2016 roku przyniosła straty na poziomie miliona zotych. Jeszcze dwa lata wcześniej odnotowywała zyski na poziomie 600 tys. złotych.
Kolejny bolesny cios dla Brada Pitta. Tuż po 18. urodzinach jego córka złożyła dokumenty w sądzie
Współpraca Sanah z marką piwa wywołała burzę. Śpiewak: Okazała się chciwa i bezwzględna
Awantura w PiS. Matecki zaatakował Pawłowską. Nie miała litości. "Idź się napić i zwiedzać dachy". Dalej mocniej
Pyrrusowe zwycięstwo Cher. Spór z wdową po Sonnym Bono będzie ją kosztował fortunę
"Gotowałam" z Lewandowską. Kazała mi pokroić pomidory i dodać cebulę. Tu zaczęły się kłopoty
Wakacje Koroniewskiej i Dowbora są dalekie od sielanki. "Poparzenia, dwa wybite palce..."
Michał Wiśniewski wprost o przyszłości z Mandaryną. "Niczego sobie nie obiecujemy"
Tak mieszkają Urbańska i Józefowicz. Wnętrza jak z innej epoki to dopiero początek
Wieniawa pod ostrzałem trenerki śpiewu za słowa o "szocie przed koncertem". Teraz się tłumaczy