Korwin-Mikke oburzająco o Korze. Komentuje jej wyznanie o molestowaniu: "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!"

Janusz Korwin-Mikke napisał na Twitterze, że "być może, gdyby Kory nie molestował ksiądz, nie zostałaby wybitną piosenkarką". Jego słowa wywołały słuszne oburzenie.

Janusz Korwin-Mikke znów pozwolił sobie na chamski wpis. Tym razem postanowił zabrać głos w dyskusji o wyznaniu Kory, która po latach opowiedziała, że molestował ją ksiądz. 

Janusz Kowrin-Mikke o Korze

Janusz Korwin-Mikke jest znany ze skrajnie seksistowskiego i grubiańskiego podejścia do kobiet. Ostatnio postanowił o tym przypomnieć po raz kolejny, dodając wpis na swoim koncie na Twitterze. Niestety dotyczył zmarłej niedawno piosenkarki Kory. 

Korwin uznał, że lewica nie powinna "biadolić" o molestowaniu przez księdza, którego doświadczyła w dzieciństwie Kora.

Zakwestionował to okropne doświadczanie umieszczając słowo "molestowana" w cudzysłowie, a potem dorzucił, że nawet jeśli Kora była naprawdę molestowana seksualnie, to na dobre jej wyszło.

Została wybitną piosenkarką, a mogła bez takich przeżyć zostać przecież kimś przeciętnym, albo "pieśniarką religijną". Całość podsumował powiedzeniem: "co cię nie zabije, to cię wzmocni".

Cały wpis brzmi tak:

Lewica biadoli, że 'Kora' była w dzieciństwie 'molestowana' przez księdza. Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? 'Co cię nie zabije, to cię wzmocni!' - przypominam.

Ludzie wyrazili swoje oburzenie:

Obrzydliwe,jakim trzeba być podłym maluczkim człowieczkiem. Czy ty padalcu już nie masz za krzty przyzwoitości?
Niech pan skasuje ten tweet. Jest obrzydliwy.
Pan jednak jest ułomny intelektualnie a do tego chamski.(..). A od Kory proszę się 'odstosunkować'. Do pięt jej Pan nie dorasta.

Ktoś nawet przypomniał "słynne" cytaty Korwina:

'Każda kobieta udaje, że stawia jakiś opór' - JKMWięcej
Przypomnę słynny cytat JKM: 'Kobietę zawsze się trochę gwałci'

Krowin odpowiada na zarzuty: To nie chodzi o śp.Jackowską.

Na tym dyskusja się nie skończyła. Korwin w następnym wpisie przypomniał, że przecież zawsze mówił takie rzeczy, nie tylko o Korze:

To nie chodzi o śp. Jackowską. Przypominam, że dokładnie to samo pisałem o śp. Ingmarze Bergmanie, który skarżył się, że ojciec źle Go traktował; gdyby podsuwał Mu cukierki to pewno nie wyrósłby zeń wielki reżyser. A pedofilowi ojciec ofiary powinien solidnie dać w mordę, to jasne!

Nam nie pozostaje do powiedzenia nic innego, że ręce po prostu opadają. To wręcz zaskakujące, że osoba o takich poglądach jest przez kogokolwiek traktowana poważnie.

JAB

Więcej o:
Komentarze (169)
Janusz Korwin-Mikke w oburzającym wpisie o molestowaniu Kory: "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!"
Zaloguj się
 • zmichalg1

  Oceniono 104 razy 76

  Panie Korwin-Mikke:
  Skoro molestowanie "wzmacnia" (bo nie zabija), to przyprowadź mi pan swoje wnuczki do "wzmocnienia". Obiecuję, że nie zabiję.

 • heliheli

  Oceniono 63 razy 41

  jonasz kur/win fiki miki --- wyjatkowa ohydna kreatura

 • senior2244

  Oceniono 46 razy 30

  Ta śmierdząca kanalia znów zaczyna głosić swoje rynsztokowe poglądy.

 • lazy_bones

  Oceniono 36 razy 26

  Korwin jako spec od logiki, powinien wiedzieć, że równie dobrze Kora mogła zostać piosenkarką POMIMO bycia molestowaną, co z kolei dodawałoby heroizmu w jej drodze na szczyt. Hipoteza, jakoby miałaby zostać przeciętniaczką bez traumatycznego przeżycia, z punktu widzenia logiki jest więc spekulacją i gdybalstwem. A z czysto ludzkiego, zwyczajnie chamstwem i głupotą.

 • gromek1

  Oceniono 36 razy 26

  skandalista? cóż dziadek wie, że jak nie napisze czegoś wybitnie szokującego to nikt na jego popierdywanie nie zwróci uwagi.

 • autonomy

  Oceniono 24 razy 20

  Dziwi mnie oburzenie na słowa JKM. Z jednej strony biadolicie na kościół, a z drugiej strony popieracie system, który go instytucjonalizuje. Przestańcie to robić i przestańcie chodzić do kościoła - większość ludzi niechętnych wobec tej instytucji ciągle go odwiedza - pytam się w jakim celu? Nie będziecie chodzić na nabożeństwa to nie będzie kościołów, tak jak w Czechach czy Anglii. Proste. I przestańcie wreszcie głosować na partie, które upolityczniają kler, bo sami w ten sposób hodujecie sobie dodatkowego pasożyta żyjącego z podatków, które płacicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX