Bonus RPK został skazany za handel narkotykami. Pogrążyli go świadkowe i teksty piosenek. Sprawę skomentował Sokół

Olivier R. został skazany przez sąd za handel narkotykami w latach 2008-2010. Za dowód uznano zeznania świadków koronnych i twórczość rapera. Sprawę skomentował Sokół.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że raper Bonus RPK został skazany na 5,5 roku bezwzględnego więzienia oraz karę w wysokości prawie pół miliona złotych. Powód? Handel narkotykami. Jak twierdzi muzyk dowodem jego przewinienia są słowa świadków i teksty piosenek.

Jedynym dowodem w mojej sprawie są zeznania skruszonych świadków koronnych. Oprócz słowa przeciwko słowu nie ma na mnie nic, co mogłoby świadczyć o tym, że handlowałem narkotykami - tłumaczy raper na swoim Facebooku.

Sokół komentuje sprawę Bonusa RPK

Tymczasem głos zabrał Sokół. Raper wydał obszerne oświadczenie w sprawie zatrzymania Oliviera R.

Dotarła do Ciebie już pewnie wiadomość o wyroku Bonusa? Mam w związku z tym do Ciebie kilka słów i proszę, potraktuj je poważnie. Żyjemy w czasach, w których każdy troszczy się o swoją dupę, o karierę, pieniądze i dobrobyt, nie ma czasu, ani chęci protestować, martwić się łamaniem zasad, politykami, którzy niszczą trójpodział władzy, podporządkowują sobie sądy i służby. To bardzo egoistyczne podejście, chociaż rozumiem to, że mętlik informacyjny jest dziś tak wielki, że ciężko się w nim połapać.

Sokół pisze, że sprawa Bonusa dotyczy każdego z nas, bo jego zdaniem pokazuje, jak działa w Polsce wymiar sprawiedliwości.

Chodzi o system, wymiar sprawiedliwości i domniemanie niewinności, które powinno i musi być nadrzędne i nienaruszalne, a skoro można kogoś skazać tylko dlatego, że ktoś inny powiedział, że ten ktoś coś zrobił, nie posiadając żadnych dowodów, nie znajdując przy nim nic, co mogłoby wskazywać na jego winę, nie mówiąc już o przyłapaniu go na gorącym uczynku, to coś z tym systemem jest nie tak.

Raper dodał, że kompromitujące jest, że za dowód w sprawie posłużyły teksty piosenek Bonusa.

Przecież na tej zasadzie powinniśmy skazać Bogusława Lindę, bo zabijał ludzi, prokurator pewnie widział i mógłby puścić fragmenty filmu na sali sądowej. Powinniśmy oprócz wielu raperów i aktorów skazać również ogromną część pisarzy i malarzy, bo oni też przekazywali zakazane i moralnie nieodpowiednie treści.

Na końcu artysta prosi innych, aby nie zostali obojętni na to, co spotkało jego kolegę:

Ty też podnieś głos, bo milczeniem się zgadzasz. Obyś przez własną obojętność nie został jak Martin Niemöller. Wtedy za Tobą, kiedy będziesz tego potrzebował, już nikt się nie wstawi.

Cały post Sokoła możecie przeczytać tutaj:

Bonus RPK skazany za handel narkotykami

Świadkowie koronni wskazali Oliviera R. jako dealera narkotyków w latach 2008-2010. Oprócz Bonusa, sąd skazał 12 osób wmieszanych w sprawę. W 2015 roku raper został zatrzymany, a w areszcie spędził 8 miesięcy.

Wyrok sądu nie jest prawomocny, dlatego też Olivier R. zapowiedział, że zamierza złożyć apelację. Jednocześnie prosi fanów o wsparcie.

Jednak podobno mamy w Polsce wolność słowa i jeśli coś nam się nie podoba, to chyba możemy o tym głośno mówić - pisze na swoim Facebooku.

Kim Kardashian i narkotyki? Fani na Snapie zobaczyli biały proszek. Jej tłumaczenie? "Unikam plotek, więc..." Rozbawi Was

KS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.