Anthony Bourdain popełnił samobójstwo. Prokurator wydał oficjalne oświadczenie i podał więcej szczegółów

Anthony Bourdain miał 61 lat. Miejscowa prokuratura opublikowała oficjalne oświadczenie, gdzie podała więcej szczegółów dotyczących jego tragicznej śmierci.

Anthony Bourdain został znaleziony martwy w piątek. Zabił się w swoim pokoju w hotelu we Francji. Nagrywał w tym regionie kolejne odcinki swojego popularnego programu "Parts Unknown".

Anthony Bourdain popełnił samobójstwo

Od prawie samego początku było wiadomo, że słynny kucharz popełnił samobójstwo. Bliski przyjaciel Bourdaina, Eric Ripert, zawiadomił służby, kiedy zauważył, że nie otwiera drzwi swojego pokoju. Kiedy weszli, kucharz już nie dawał żadnych oznak życia.

Prokurator okręgu Colmar potwierdził, że pisarz, kucharz i telewizyjny celebryta powiesił się w łazience swojego hotelowego pokoju - podaje AP News. Użył do tego swojego paska od szlafroka.

Prokurator Christian de Rocquigny powiedział mediom:

Nie ma żadnego śladu, który wskazywałby na to, że ktoś wszedł do jego pokoju w jakimkolwiek momencie.

Dodał też, że medyczna ekspertyza nie wykazała śladów przemocy na ciele Bourdaina. Potwierdził, że przeprowadzane są obecnie testy toksykologiczne, w tym badania moczu.

Śledczy chcą sprawdzić, czy zmarły brał jakieś leki, by pomóc jego rodzinie zrozumieć, dlaczego Bourdain popełnił samobójstwo. Mężczyzna osierocił 11-letnią córkę. Jego śmierć załamała wiele osób, w tym jego przyjaciół. 

Anthony Bourdain osierocił córkę

Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku. Kucharz dwa razy wziął ślub. Jego pierwsze małżeństwo trwało od 1985 do 2007 roku. Jego żoną była wtedy Nancy Putkoski. Jeszcze w 2007 roku wziął ślub z Ottavią Busia. To ona jest matką jego 11-letniej córki Ariane. Winił je za to, że "zmiękł", a był przecież znany z ostrego charakteru.

Anthony Bourdain - najważniejsze szczegóły z życia 

Został popularny na szeroką skalę w 2000 roku. Wtedy została wydana jego książka "Kitchen Confidential". To był bestseller od samego początku. W tym czasie Anthony Bourdain zdecydował się, że zmieni swój zawód. Zaczął pisać książki, z których niewątpliwie najbardziej rozchwytywane były wszystkie części jego ''Kill grill,''. Do tego został zaangażowany do prowadzenia programów telewizyjnych. Był jurorem w brytyjskiej oraz amerykańskiej edycji programu "The Taste".

JAB

Więcej o: