Avicii był jednym z najbogatszych DJ-ów. Dopiero teraz ujawniono, co robił z pieniędzmi. To godne pochwały

Avicii był jednym z najpopularniejszych, a przez to najbogatszych DJ-ów na świecie. Po jego śmierci wychodzą na jaw fakty, że był również bardzo zaangażowany w działalność charytatywną.

Avicii był jednym z najlepiej zarabiających DJ-ów na świecie. Za jeden występ mógł otrzymać wynagrodzenie w wysokości nawet 250 tysięcy dolarów (ponad 870 tysięcy złotych), a jego fortuna była szacowana na około 80 milionów dolarów (ponad 285 milionów złotych). 

Jednak jak okazuje się teraz, po jego śmierci, DJ nie trzymał tych pieniędzy dla siebie  - był zaangażowany w działalność charytatywną. Media podają, że oddał on milion dolarów z dochodów ze swojej trasy po Stanach Zjednoczonych w 2012 roku dla fundacji zajmującej się problemem głodu w USA. W kolejnym roku miał przekazać miliony euro szwedzkiej organizacji Radiohjälpen.

AviciiAvicii Instagram/avicii

W 2013 roku Avicii powiedział w wywiadzie, że gdy zaczął zarabiać pieniądze, to odkrył, że nie potrzebuje ich tak naprawdę.

Kiedy masz nadmiar pieniędzy, których nie potrzebujesz, najbardziej sensowną, ludzką i całkowicie oczywistą rzeczą jest oddać je ludziom w potrzebie - powiedział.

Avicii nie ukrywał swojego zaangażowania w sprawy społeczne. W 2015 roku poruszył kwestie handlu ludźmi i przemocy gangów w teledyskach do swoich utworów "For a better day" i "Pure grinding".

Avicii przestał koncertować w 2016 roku z powodów zdrowotnych, które zaczęły się w styczniu 2012 roku. Spędził wtedy w szpitalu 11 dni przez zapalenie trzustki spowodowane nadmiarem alkoholu. Zmarł 20 kwietnia 2018 roku. Kilka dni po jego śmierci rodzina wydała oświadczenie, że było to samobójstwo.

OG

Więcej o:
Komentarze (60)
Avicii był jednym z najlepiej zarabiających DJ-ów. Teraz ujawniono, że bardzo angażował się w działalność charytatywną
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 88 razy 78

  Beata Szydło wielkie pieniądze rozdała potrzebującym kolegom - a jeszcze się z niej naśmiewają ...

 • doomsday

  Oceniono 69 razy 55

  Pan Bóg często dobrych ludzi szybko zabiera do siebie. Znam potwory obojga płci, którzy dochodzą setki mimo, że w życiu skrzywdzili tak bardzo tak wiele osób...

 • tetradrachma

  Oceniono 48 razy 42

  A, takie bydle, jak drugi gach Martusi, okradał niepełnosprawnych !

 • justas32

  Oceniono 33 razy 29

  PIS też na prawo i lewo rozdaje potrzebującym kolegom - a nikt ich nie docenia (poza beneficjentami 500+ którzy robią to za pieniądze) ...

 • Matt Snow

  Oceniono 22 razy 22

  Wrażliwi ludzie sobie nie radzą, psychopaci żyją i rządzą światem

 • koenzymq10

  Oceniono 30 razy 22

  a ci z naszego nie-rządu pobrali nagrody i za ...uja ujawnić nie chcą ani pokazać, komu i ile podarowali.

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 18 razy 16

  A G*win też dostał, żeby starczyło mi do pierwszego?

 • mar.ooo

  Oceniono 25 razy 13

  Wiedzialem, ze duza czesc naszego sppleczenstwa jest glupia, ale zeby 6/8 komentarzy po artykulem o dj bylo na temat Polskiej polityki, to juz jest poziom iq psa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX