Królowa Sofia chciała sfotografować się z wnuczkami. Wtedy podeszła Letizia. Tym konfliktem żyją dziś hiszpańskie media

Po wielkanocnej mszy doszło do nieprzyjemnego incydentu między królową Letizią a jej teściową, królową Sofią. Po nagłośnieniu konfliktu przez hiszpańskie media Letizia ma być "bardzo niepocieszona".

W Wielkanoc doszło do nieprzyjemnej sytuacji w hiszpańskiej rodzinie królewskiej. Po uroczystej mszy królowa Sofia chciała sfotografować się z wnuczkami, ale jej synowa okazała się temu przeciwna. Królowa Letizia podeszła do córek i zasłoniła je przed obiektywami aparatów. Jednocześnie starszą z nich - Eleonorę - chwyciła za ramię i próbowała odciągnąć.12-latka trzymana przez kłócące się matkę i babcię, starała się obie odepchnąć. 

Sytuacja została nagrana, a hiszpańskie media określiły ją jako bardzo "niekomfortową". Znajomy Letizii ze stacji CNN+ (w której pracowali razem przed laty) twierdzi, że królowa bardzo przeżywa incydent, ale nie mogła postąpić inaczej. 

Rozmawiałem z nią jakiś czas temu. Jest zmartwiona i zaniepokojona tą sytuacją. Zawsze ma na uwadze przede wszystkim dobro córek i ochronę ich wizerunku, dlatego martwi się tym, kto robi im zdjęcia i kto do nich podchodzi. Tak zareagowałaby każda matka - mówi mężczyzna w wywiadzie dla "El círculo". 

Przekonuje Was takie tłumaczenie? Warto wziąć pod uwagę, że księżniczki Eleonora i Sofia są fotografowane regularnie od dnia narodzin. Ich wizerunek nie jest więc tajemnicą. 

Królowa Letizia z księżniczką Eleonorą / 2005 r.Królowa Letizia z księżniczką Eleonorą / 2005 r. EAST NEWS

WJ