Kora swój azyl znalazła na Roztoczu. Tak wyglądał jej dom w Bliżowie. Wnętrza przestronne i kolorowe, ale największe wrażenie robił ogród

W sobotę, z samego rana, media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kory. Wielka artystka przegrała walkę z chorobą nowotworową. Ostatnie dni spędziła w swoim azylu, domu na Roztoczu w Bliżowie. W reportażu "Uwagi" sprzed kilku miesięcy uchyliła rąbka tajemnicy, jak wygląda jej tam życiowa przystań.
Olga Jackowska 'Kora' Olga Jackowska 'Kora' KAPIF

Kora nie żyje

Nie żyje Kora Jackowska, wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wokalista przegrała walkę z chorobą nowotworową, z którą zmagała się od pięciu lat. Informacje o jej śmierci potwierdził jej mąż. Kamil Sipowicz, na profilu na Facebooku.

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora - napisał Sipowicz.

Gwiazda miała 67 lat.

Dom Kory. Dom Kory. Domiporta.pl

Dom Kory i Sipowicza z zewnątrz

Kora od pięciu lat nie koncertowała ze względu na chorobę nowotworową. Wokalistka wyprowadziła się z Warszawy do domu na Roztoczu, który razem z mężem wybudowała kilka lat temu.

Na terenie posiadłości znajdują dwa domy mieszkalne o łącznej powierzchni 422 m kw. Jeden ma dwie kondygnacje, drugi jest parterowy.

Posiadłość Kory położona jest na Roztoczu, na wzgórzu w otoczeniu lasów
Fot. www.kgorski.pl

Dom Kory Dom Kory Materiały prasowe 'MTV Cribs'

Azyl

Artystka była zachwycona tym miejscem.

Ten rok był cudowny. Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat. Rok temu byłam jeszcze bardzo słaba. Dziś jestem dużo silniejsza - mówiła w programie 'Uwaga' TVN.

Dodała, że w przeszłości zbyt dużo pracowała, a za mało cieszyła się życiem.

Doprowadziłam się do wykończenia totalnego, za mało odpoczywałam, za mało korzystałam ze świata, z tych pieniędzy, które zarabiałam. Żyłam za mało luksusowo - mówiła z uśmiechem.
Kadr z programu 'Uwaga' Kadr z programu 'Uwaga' x-news

Salon sercem domu

Wszystkie ściany w ich domu są białe, lecz wnętrza tworzą wrażenie niezwykle kolorowych, przede wszystkim dzięki barwnym tkaninom przywiezionym z różnych zakątków świata.

Centralnym punktem domu jest salon. Czerwone kanapy i poduszki z tkanin przywiezionych z Nepalu tworzą wyjątkowy klimat wnętrza. Zarówno w tym pokoju, jak i w pozostałych specjalne miejsce zajmują rzeźby sakralne. Pasją Kory i Sipowicza jest kolekcjonowanie figur Buddy, Madonny i totemów.

Dom Kory
x-news

Kora w programie 'MTV Cribs' Kora w programie 'MTV Cribs' Materiały prasowe MTV

Kuchnia

Kuchnia to połączenie nowoczesności i klasyki.

Sypialnia Kory Sypialnia Kory Mat. prasowe MTV Cribs

Sypialnia

W sypialni natomiast znajduje się mnóstwo folkowych akcentów.

Kora
Mat. prasowe MTV Cribs

Kora
Mat. prasowe MTV Cribs

Ogród Kory Ogród Kory x-news

Ogród

Ze względu na malowniczą okolicę w ogrodzie nie brakuje zieleni. Do tego cały wachlarz kwiatów... Kora to uwielbiała. 

Ogród Kory
x-news

Kora Kora x-news

Chciwy sąsiad

Pewnie niewiele osób pamięta, że 5 lat temu Kora i Sipowicz chcieli sprzedać ten dom. Biuro nieruchomości, które zajęło się sprzedażą, wyceniło posiadłość na 1,5 mln złotych. Z inwestycją była wówczas związana sprawa procesowa. W czasie, kiedy Kora i Kamil Sipowicz byli nieobecni, budowy domu miał pilnować sąsiad, Jarosław O.

Przez 18 miesięcy Jackowska i Sipowicz wydali na budowę ponad 700 tysięcy złotych. Końca robót nadal nie było widać, za to w szybkim tempie szła rozbudowa posesji sąsiada. Artyści doszli do wniosku, że O. finansował swoją inwestycję ich kosztem.

Sprawa trafiła do prokuratury. Jarosław O. został oskarżony o przywłaszczenie materiałów budowlanych i 324 tys. złotych.

Postępowanie zostało umorzone, ponieważ Jarosław O. zmarł, a para artystów postanowiła wycofać się z Roztocza.

Przez kryzys zainteresowanie jest bardzo małe - mówił wówczas Sipowicz.

Ostatecznie nie sprzedali domu - co jak widać, wyszło im to na dobre! Kora w domu na wsi wydawała się być naprawdę szczęśliwa.