Zdjęcie z Dudą i VIP-ami oglądającymi młode sportsmenki rozgrzało sieć. Głos zabrała Superniania

Zdjęcie młodych gimnastyczek, którym przygląda się m.in. prezydent Andrzej Duda, biskup i wielu VIP-ów robi "karierę w sieci". Do rzeszy krytyków dołączyła właśnie Dorota Zawadzka - TVN-owska Superniania.

Spotkanie polityków ze sportowcami na PGE Narodowym miało być zwykłą uroczystością z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale dzięki zdjęciom z imprezy, które obiegły sieć, na pewno przejdzie do historii.

Fotograf Agencji Gazeta uwiecznił popisy młodych sportsmenek. Jednak całą uwagę kradną miny widowni, na której w pierwszym rzędzie zasiedli m.in. Andrzej Duda, biskup Marian Florczyk, czy też Ryszard Czarnecki.

Spotkanie Prezydenta ze środowiskiem sportowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodleglościSpotkanie Prezydenta ze środowiskiem sportowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodleglości Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta

Zdjęcie Dawida Żuchowicza robi zawrotną "karierę". W sieci już zdążyły powstać dziesiątki memów z powyższą fotografią w roli głównej. Teraz do sprawy postanowiła odnieść się Dorota Zawadzka, niegdyś TVN-owska Superniania.

Długo się zastanawiałam czy pokazać to zdjęcie... Dramat. Chciałybyście, by wasze dzieci były na takim zdjęciu? - napisała pod fotografią Doroata Zawadzka.
W sytuacji, gdy dzieci występują tak blisko i poniżej oglądających powinny być inaczej ubrane. Trener powinien o tym pomyśleć. Lub powinny występować dalej i wyżej. Nikt nie pomyślał o dzieciach... - podkreśliła Superniania.

Zdania w komentarzach były podzielone. 

Zdecydowanie nie... - czytamy.
Absolutnie! Ciekawe, czy mamy tych dziewczynek ubrałyby się w takie stroje i też tak się wyginały? Nie sądzę.
Masakra
Obrzydliwe
Dramat! Kompletny brak wyobraźni! Zarówno organizatorów, jak i "widzów"!
Kto na to pozwolił?!
Zdjęcie oczywiście przedstawia ułamek sekundy z całego występu - ale jest okropne, niesmaczne i takie... niegodne.
Za blisko i za nisko - gdyby nie to, wszystko byłoby w porządku. Dlaczego na podłodze, nie na scenie... i trochę dalej, nie byłoby tak ginekologicznie.

Są jednak i tacy, którzy bronią powyższego zdjęcia.

Mam trochę mieszane uczucia, bo tak naprawdę każdy z rodziców zapisując dziecko na zajęcia akrobatyki chyba liczy się z tym że będzie się wyginało, robiło szpagaty tyłem przodem, bokiem występowało i to nie tylko przed panią trenerką tylko będą również panowie, trenerzy, będą rodzice wśród których również będą mężczyźni, będą koledzy ze starszych klas, będzie dyrekcja (...), a tutaj tak naprawdę zaszczyt, bo występują przed głową państwa, więc trochę nie rozumiem oburzenia i zażenowania.
Zgadzam się, ale autor zdjęcia nie powinien publikować takiej fotografii. Zapewne można było zrobić zdjęcie, które oddałoby talent oraz artystyczny występ dziewczynek.
Jeśli ktoś ma brudne myśli to dla niego każdy sport będzie kojarzył się z jednym, bo niby czym to się różni od jazdy konnej, gdzie dziewczynki lat 11 w leginsach dopasowanych wiadomo jakie ruchy wykonują (...). Nie sądzę żeby ci panowie zamówili sobie taki występ
Szukanie dziury w całym. To jest normalny strój do akrobatyki. Już widzę gdyby jakieś wygibasy robili mali chłopcy... Zdjęcie byłoby jeszcze gorzej odebrane.
Czy miałyby tańczyć, przepraszam, w piankach do nurkowania? (...) Ja to bym raczej się zainteresowała wzrokiem tych Panów z pierwszych rzędów, którzy patrzą może nie tak i nie tam gdzie trzeba? Nie popadajmy w paranoje, ludzie! Niedługo doprowadzimy do tego, że ojciec biorąc córkę na ręce będzie oskarżony o Bóg wie co, gdy podwinie jej się sukienka, a jego ręka dotknie uda i będzie widać jej majtki - czytamy w komentarzach.

A wy co o tym myślicie?

MM

Więcej o: