Biografka rodziny królewskiej ujawnia szokujące szczegóły z życia Diany. "Okaleczała się, kiedy była w ciąży...". Jest też o romansie Karola z Camillą

Księżna Diana cierpiała na liczne zaburzenia psychiczne, a brak satysfakcji z małżeństwa z księciem Karolem tylko je potęgował. Z najnowszej biografii księcia dowiadujemy się dużo szczegółów na temat mało znanej strony Diany.

Na początku kwietnia światło dzienne ujrzy najnowsza książka Sally Bedell Smith, biografki rodziny królewskiej. W biografii księcia Karola autorka opisała nieznane dotąd fakty na temat skomplikowanej relacji księcia Karola i księżnej Diany, a także ciągnącego się latami romansu Karola z Camillą Parker-Bowles. Dużo miejsca w książce zajmuje także opis licznych zaburzeń psychicznych, z którymi zmagała się księżna, a które rzutowały na jej relację z Karolem.

Jak czytamy we fragmentach przedpremierowo opublikowanych przez wydawnictwo, księżna miała notorycznie poniżać i naśmiewać się ze swojego męża, krytykując nawet fakt, że ten przed snem modlił się przy łóżku. Dokuczała mu ponoć także z tego powodu, że nigdy nie zostanie królem - to właśnie te słowa miały go boleć najbardziej.

Karol musiał znosić wybuchy Diany, uspokajał ją i próbował zmieniać temat. W końcu stawał się na tyle sfustrowany, że zostawiał ją samą - pisze Bedell Smith.

Księżna DianaKsiężna Diana Alpha Press / Alpha Press

Według relacji biografki, Diana także nie miała lekko, ponieważ w rodzinie królewskiej czuła się osamotniona. Winne temu były także liczne zaburzenia psychiczne, które przez lata bagatelizowała.

Jednym z najsmutniejszych aspektów krótkiego i tragicznego życia Diany było to, że jej przyjaciołom i rodzinie nie udało się nakłonić jej do leczenia i zażegnania licznych symptomów umysłowej niestabilności... bulimii, samookaleczenia, depresji, ostrych stanów lękowych, paranoi. Targały nią uczucie pustki i odłączenia od rzeczywistości, bała się porzucenia, miała trudności w utrzymaniu relacji. Najbliższych trzymała w niepewności przez swoje wahania nastroju: przeplatające się wybuchy gniewu i rozkapryszenia.

Nie pomagało na pewno to, że wielokrotnie odnajdywała dowody na bliską relację łączącą Karola i Camillę Parker-Bowles: słyszała ich rozmowy, a raz znalazła nawet bransoletkę z wygrawerowanymi inicjałami kochanki. W ramach zemsty robiła mężowi sceny przy ludziach, a nawet okaleczała się na jego oczach żyletkami, szkłem i nożami. 

Próbowała nawet rzucić się ze schodów, kiedy była w trzecim miesiącu ciąży - dodaje Bedell Smith.

Para od 1986 roku wiodła oddzielne życia, jednak rozwód orzeczono dopiero dekadę później.

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.