Włoska gwiazda chce zaśpiewać dla Polski na Eurowizji. Według nowego regulaminu TVP nie może. TYLKO U NAS: Wiem o tym, ale...

Marzia Gaggioli, gwiazda włoskiego Youtube'a, chce zaśpiewać dla nas na Eurowizji. Po polsku! Niestety, nowy regulamin TVP jej tego zabrania.

Marzia Gaggioli, 32-letnia Włoszka, śpiewa w wielu językach: po angielsku, niemiecku, ale też po chińsku, japońsku czy rosyjsku. Znakomitej większości tych języków nie zna, ale nie przeszkadza jej nagrywać w nich piosenek. Kilka nagrała również po polsku i jedną z nich chciałaby reprezentować Polskę na tegorocznym festiwalu Eurowizji.

Jeszcze rok temu miałaby taką szansę, jednak odkąd telewizja publiczna stała się Telewizją Narodową, dobra zmiana dotarła także i do regulaminu polskich preselekcji do Eurowizji. Jeden z najważniejszych zapisów nowego regulaminu mówi, że Polskę mogą reprezentować wyłącznie osoby legitymujące się obywatelstwem Rzeczpospolitej Polskiej. Ponadto, Polski nie mogą reprezentować Polacy startujący w innych krajach.

Tymczasem Marzia Gaggioli, po rekomendacji jednego z serwisów muzycznych, nieoczekiwanie stała się jedną z faworytek plebiscytu na reprezentanta Polski. Jej piosenkę "Nie poddam się" chciałoby usłyszeć w Kijowie ponad 32 proc. uczestników plebiscytu. Gaggioli zareagowała natychmiast i zgłosiła swoją kandydaturę.

Bez względu na to, jak dobra byłaby kandydatura śpiewającej po polsku Włoszki, nie ma ona najmniejszych szans w konfrontacji z premiującym Polaków regulaminem. Czy wie o tym? Zapytaliśmy ją o to.

Znam nowy regulamin, ale naprawdę chcę spróbować! Mam mnóstwo fanów, którzy mnie wspierają i głosowali na mnie i to właśnie ze względu na nich nie zamierzam się poddawać. Poczekajmy i przekonajmy się, co się wydarzy... Nigdy nie mów nigdy! - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl.

Optymistyczne nastawienie i piosenka o wymownym tytule "Nie poddam się" mogą jednak nie wystarczyć. Gdyby zaś regulamin zabraniający nie Polakom reprezentować na Eurowizji Polskę obowiązywał wcześniej, to w 2005 roku nie mógłby spróbować swoich sił w preselekcjach Rosjanin Ivan Komarenko, w 2008 roku Amerykanka Isis Glee, a w ubiegłym roku Napoli z Białorusi.

Tą piosenką Marzia Gaggioli chciałaby reprezentować Polskę na Eurowizji. Wokalistka w teledysku wystylizowała się na Lady Gagę:

 

Mateusz Maga nagrał teledysk! Uwaga, do swojej własnej piosenki!

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.