Odkryto grób Freddiego Mercurego? Po 21 latach?!

Najnowsze doniesienia.

Przez 21 lat fani jednej z największych gwiazd popu, Freddiego Mercury'ego, nie mieli pojęcia, gdzie jest pochowany ich idol. Być może doszło właśnie do przełomowego odkrycia: niedawno odkryto tablicę umieszczoną na mogile na londyńskim cmentarzu. Wiele wskazuje na to, że należy ona do wokalisty legendarnej grupy Queen. Mogiła znajduje się na cmentarzu Kensal Green Cemetery w zachodnim Londonie, podaje Mirror.com.

Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery.
Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery.  Bulls Bulls

Niestety, kiedy tajemnica wyszła na jaw, pracownicy cmentarza bardzo szybko zabrali tablicę z mogiły, aby ochronić ją przed kradzieżą. Tablica muzyka znajdowała się pomiędzy tablicą Patricka i Mari Barret a Rona Clarke'a.

Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery.Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery. Bulls Bulls

Napisano na niej prawdziwe imię Merkurego: Farrokh Bulsara. Podano także daty urodzin i jego śmierci: 5 września 1946 - 24 listopada 1991. Wszystkie te informację zgadzają się z prawdziwymi danymi. Na tablicy widnieje także dedykacja dla piosenkarza:

In Loving Memory of Farrokh Bulsara. Pour Etre Toujours Pres De Toi Avec Tout Mon Amour. M.

Co można przetłumaczyć jako:

Zawsze będę blisko ciebie z całą moją miłością. M.

Fani sądzą, że tajemniczą "M" jest była partnerka wokalisty, Mary Austin. Biseksualny artysta nazywał ją swoją żoną i prawdziwą miłością. To właśnie Austin odziedziczyła po muzyku dom wart 10 milionów funtów w Garden Lodge.

Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery.Prawdopodobnie mogiła Freddiego Mercury'ego na cmentarzu w Londynie Kensal Green Cemetery. Bulls Bulls

Według strony internetowej cmentarza, tablica taka wykonana z brązu może należeć do osób, których zwłoki poddano kremacji:

Tablice takie jak ta mogą być wykonane dla osób, których zwłoki zostały poddane kremacji w naszym krematorium i rozrzucone w ogrodzie - podaje Mirror.com.

Ciało muzyka zostało skremowane, jednak dotychczas miejsce, w którym znajdują się prochy było owiane tajemnicą. Niektórzy biografowie muzyka twierdzili, że prochy Mercurego nawet przez rok spoczywały w mogile na cmentarzu w Londynie. Dotychczas istniała teoria, że prochy piosenkarza zostały wysłane do Zanzibaru, gdzie się urodził. Inni z kolei wierzyli, że zostały rozrzucone na brzegu Jeziora Genewskiego w Montreux w Szwajcarii.

Freddie MercuryFreddie Mercury Freddie Mercury Freddie Mercury

Pracownicy cmentarza aż do tej pory nie mieli pojęcia, że dane widniejące na tablicy zgadzają się z informacjami o słynnej gwieździe. Freddie Mercury zmarł w 1991 roku z powodu powikłań wywołanych przez AIDS. Odkrycie tablicy nagrobnej piosenkarza byłoby sporą sensacją dla jego fanów.

Freddie MercuryFreddie Mercury Freddie Mercury,fot.AP Freddie Mercury,fot.AP

Vic

Więcej o: