W najnowszym odcinku "Milionerów" padnie pytanie za milion złotych. Usłyszy je pan Tomasz Boruch z Warszawy, który skończył weterynarię, a obecnie pracuje przy badaniach klinicznych. Grę zacznie z kwotą 5000 tys. zł. i dwoma kołami ratunkowymi: pomocą publiczności, a także zamianą pytania. Czy uda mu się zwyciężyć? O tym jak to jest być zwycięzcą programu TVN, wie doskonale inny uczestnik. Mowa o Tomaszu Orzechowskim. Słynny sympatyk teleturniejów wiedzowych zdobył główną wygraną w 2022 roku. W rozmowie z Plotkiem powiedział, jak sobie z nią poradził i jak potoczyły się jego losy, gdy nagroda wpłynęła na jego konto.
"Kto w połowie XIX wieku skomponował "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?" - brzmiało pytanie za milion złotych, które usłyszał dwa lata temu Tomasz Orzechowski. Uczestnik nie miał problemu ze wskazaniem prawidłowej odpowiedzi i bez dłuższego wahania stwierdził, że to Tekla Bądarzewska z Mławy. Jego życie się zmieniło, ale jak zapewnia, nie zaczął wydawać wygranej na głupoty.
Wygrana miliona złotych w teleturnieju daje bezpieczeństwo, mogłem sobie kupić piękne mieszkanie i wrzucić na konto sporą kwotę, aby mieć zabezpieczenie na przyszłość. Nam w domu nigdy się nie przelewało, więc doceniam to co wywalczyłem od losu. Sodówka mi nie grozi, ponieważ nadal gram w teleturniejach, a to bardzo dobra lekcja pokory wobec tego co się wie i czego się można dowiedzieć
- powiedział Tomasz Orzechowski w rozmowie z Plotkiem.
"Milionerzy" to niejedyny program, w którym sprawdził się Tomasz Orzechowski. W 2020 roku wystąpił we wznowionym wówczas teleturnieju "Va Banque", prowadzonym przez Przemysława Babiarza. Wystąpił w ośmiu odcinkach programu i wygrał łącznie 64 tys. zł. We wtorek 26 marca 2024 roku po raz kolejny pojawił się w programie. Gdy kończył drugą rundę, miał na koncie cztery tysiące złotych. Niestety w finale się przeliczył i postawił złe pytanie. Ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji i zgarnął zero złotych.
Afera wokół Doroty R. Prokuratura wystosowała akt oskarżenia wobec piosenkarki
Maciej Dowbor odchodzi z "DDTVN"! Pożegnał ekipę po ponad 180 wydaniach
Miała zostać drugą Beatą Kozidrak. Jeden dramat przekreślił jej wielką szansę
Prokop rozumie, dlaczego Dowbor odszedł z "Dzień dobry TVN". Ależ słowa
Oto prawdziwe kulisy odejścia Ewy Kasprzyk z "Tańca z gwiazdami". Aktorka wcale nie chciała sama odejść
Prowadziła "Teleexpress", a potem słuch o niej zaginął. Teraz Beata Chmielowska wraca do telewizji. Tak się zmieniła
Duda poszedł wypolerować swoje Porsche i się zaczęło. Pracownicy warsztatu teraz się tłumaczą. "To jest chore"
Książulo sprawdził produkt Skolima. Po kilku kęsach wszystko było jasne
Duda pojechał ze swoim Porsche do warsztatu. Wiemy, jak się zachowywał. "Byliśmy zaskoczeni"