Przemysław Babiarz sam zrezygnował z pracy w TVP2? Media piszą o chorobie

Jakie są kulisy rozstania Przemysława Babiarza z programem "Va Banque"? Media i nowy prowadzący rzucili właśnie światło na tę sprawę.

Przemysław Babiarz nie poprowadzi od kwietnia nowych odcinków popularnego teleturnieju "Va Banque". Po tym, gdy okazało się, że w tej roli zastąpi go Radosław Kotarski, w sieci zawrzało. Oburzeni fani programu w mediach społecznościowych nie zostawiają na producentach suchej nitki. Tak bardzo lubili w roli gospodarza znanego dziennikarza sportowego, że nie wyobrażają sobie nikogo innego na jego miejscu. Tymczasem "Fakt" podał, że zniknięcie dziennikarza z programu nie jest podyktowane kolejnymi zmianami związanymi z nową władzą w TVP. Ponoć dziennikarz od dawna choruje, a ostatnio nawet był w szpitalu. "Przemysław Babiarz nie został zwolniony, nie podziękowano mu za pracę. Dziennikarz już od stycznia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Były one na tyle poważne, że nie podjął się podpisania umowy na prowadzenie kolejnej edycji 'Va Banque'" - podaje tabloid. W rozmowie z Plejadą sam zainteresowany nie pokusił się na dodanie nic od siebie. - Bardzo przepraszam, ale nie komentuję. Pozdrawiam - poinformował.

Zobacz wideo Chylewska komentuje powroty gwiazd do TVP

Nowy prowadzący "Va Banque" życzy Przemysławowi Babiarzowi dużo zdrowia

O tym, że zniknięcie Przemysława Babiarza z "Va Banque" nie jest związane z politycznymi rozgrywkami, jak to było np. w przypadku wymiany prezenterów informacyjnych TVP, napisał nowy prowadzący teleturnieju TVP2. "Drodzy państwo, ja też bardzo lubiłem 'Va Banque' z udziałem pana Przemka, ale zaufajcie mi, że nie wszystkie decyzje są motywowane polityką czy chęcią utarcia komuś nosa. Pan Przemek to niesamowita marka i wspaniały dziennikarz, dlatego skupmy się na tym, aby życzyć mu dużo zdrowia i wysłać mu tyle dobrej energii, ile tylko potrafimy. Ściskam was ciepło i do zobaczenia" - napisał Radosław Kotarski na portalu X.

Co dalej z telewizyjną przyszłością Przemysława Babiarza, który w TVP pracuje już 32 lata? Na razie wszyscy zapewniają, że pozostanie w TVP Sport i poleci na letnie igrzyska olimpijskie do Paryża. Ostatnio dziennikarz nie pracował jednak na halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Glasgow z uwagi na problemy zdrowotne. - Jest ujęty w składzie ekipy TVP Sport, która będzie relacjonowała przebieg igrzysk olimpijskich w Paryżu - przekazał dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Przypomnijmy, że Przemysław Babiarz jako komentator specjalizuje się m.in. w pływaniu, lekkoatletyce i skokach narciarskich. 

Przemysław Babiarz w programie 'Va Banque'.Przemysław Babiarz w programie 'Va Banque'. Fot. screen 'Va Banque' / TVP2

Radosław Kotarski o prowadzeniu "Va Banque"

Kiedy w "Va Banque" pojawi się nowy prowadzący? Nie jest już tajemnicą, że odcinki z Radosławem Kotarskim emitowane będą w TVP2 od 2 kwietnia. W nowym wywiadzie zdradził, dlaczego zdecydował się zmierzyć z rolą prowadzącego popularnego teleturnieju. - Przez większość mojego dorosłego życia zajmowałem się popularyzacją wiedzy, a teraz czas wiedzą się nieco pobawić. Pamiętam dobrze, jak lata temu z wypiekami na twarzy oglądałem pierwszy "Va Banque" prowadzony przez Kazimierza Kaczora i zawsze zastanawiałem się, dlaczego uczestnicy tak brzydko piszą po swoich pulpitach. Dzisiaj wiem, że wcale nie jest to takie łatwe, nie mówiąc o tym, że już zupełnie trudne jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytania z tak wielu różnych kategorii - powiedział w komunikacie prasowym. Radosława Kotarskiego widzowie mogą kojarzyć z popularnonaukowego kanału "Polimaty", który skupiał się na tematach związanych przede wszystkim z językoznawstwem. Jest również "twarzą" jednego z banków, z którym współpracuje i reklamuje go od dziesięciu lat. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.