TVP 3 uszczupla ramówkę. Do kosza idzie część programów

Trzeci kanał Telewizji Polskiej od nowego roku mocno się zmieni. Widzowie nie zobaczą już m.in. niektórych programów informacyjnych.

Wszystko wskazuje na to, że szeroko zapowiadana rewolucja w publicznych mediach zaczyna się na dobre, a widzowie odczują zmiany nie tylko w dwóch głównych kanałach TVP. Jak informuje press.pl, Regionalna Trójka ma mieć w swojej ofercie znacznie mniej programów. Ramówka ma ulec uszczupleniu już od stycznia przyszłego roku.

Zobacz wideo Rozenek poszłaby do TVP?

Zmiany w TVP 3. Tych programów widzowie już nie zobaczą

Z ustaleń press.pl wynika, że TVP 3 ucina sporą część programów informacyjnych. Widzowie nie zobaczą już "Expressu regionów" ani magazynu interwencyjnego "Telekurier". W telewizyjnej Trójce nie będzie też także miejsca na pasmo informacyjne "TVP 3 Info", które od 2022 roku było nadawane kilka razy dziennie. Co będzie można obejrzeć w zamian? TVP 3 ma emitować południowe wydanie "Wiadomości", a także inne programy z pozostałych stacji Telewizji Polskiej - w tym m.in. powtórki "Big Music Quiz", który ukazywał się premierowo na TVP 2.

TVP 3TVP 3 TVP 3, Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Oficjalna przyczyna tych zmian nie jest znana. Niewykluczone, że cięcia wynikają z niejasnej sytuacji finansowej publicznych mediów w 2024 roku. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szef sejmowej komisji kultury i środków przekazu Bogdan Zdrojewski poinformował, że TVP i Polskie Radio mogą liczyć na rekompensatę abonamentową w wysokości od 900 mln do 1,7 mld złotych. W 2023 roku ta kwota wynosiła aż 2,7 mld złotych.

Sytuacja na Woronicza jest nerwowa

Coraz więcej mówi się także o zmianach kadrowych w publicznych mediach. Pewnym jest, że z pracą w "Wiadomościach" pożegna się szefowa programu Danuta Holecka. Odkąd informacja ta pojawiła się w mediach, trwają spekulacje, kiedy pracownica TVP ma poprowadzić "Wiadomości" po raz ostatni. Obstawiano, że w grafiku zapisana jest do 8 grudnia, jednak tego dnia nie pożegnała się z widzami. Jak udało nam się ustalić, wyciek informacji o odejściu Holeckiej miał odbić się na tym, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Nasz informator zdradził, że pracownicy stacji nie mogą już swobodnie podglądać grafiku innych redakcji. "To ponoć pokłosie interwencji Danuty Holeckiej, która była zła, gdy zaczęto pisać o tym, kiedy rozstaje się ze stacją. Do tego doszły przecieki, kto jeszcze odchodzi i ludzie na górze stwierdzili, że trzeba ograniczyć dostęp do informacji, jak to tylko możliwe" - mówi nasze źródło.

Więcej o:
Copyright © Agora SA