"Kuchenne rewolucje". Właściciel przyznał się do problemu z alkoholem. "Życie mi uciekało"

"Kuchenne rewolucje". Właściciel lokalu "Bistro 43-300" w Bielsku-Białej przyznał Magdzie Gessler, że ma problem z alkoholem.

Magda Gessler udała się do Bielska-Białej, by przeprowadzić kolejne "Kuchenne rewolucje". Restauratorka została zaproszona przez właścicieli lokalu "Bistro 43-300", którzy zmagali się m.in. z brakiem klienteli. Problemy restauratorów spowodowane były ich brakiem doświadczenia - wcześniej zajmowali się transportem i logistyką. Nowa sytuacja spowodowała, że jeden z nich popadł w alkoholizm. Mężczyzna opowiedział o swoim uzależnieniu przed kamerami.

Zobacz wideo Magda Gessler zachwycona manierami wnuczki: Elegancka Nena

Kuchenne rewolucje"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler była zaskoczona tym, co zastała w lokalu

"Kuchenne rewolucje". Kucharz przyznał się do alkoholizmu

Robert przyznał, że komfort nowej pracy spowodował, że miał więcej czasu dla siebie, przez co szybko odkrył, że ma problem z alkoholem. 

Kiedy zaczęliśmy tę przygodę z restauracją, to szybko wyszło na jaw, że jestem osobą uzależnioną od alkoholu. Komfort, który tworzył się przez to, że zmieniłem charakter pracy, spowodował, że bardzo szybko się w tym kierunku rozpędziłem - przyznał mężczyzna.

Partnerka Roberta przyznała, że problem mężczyzny ją na początku przeraził. Nie była pewna, jaka przyszłość ich czeka.

Po tym, jak dowiedziałam się, że Robert ma problem z alkoholem, nie wiedziałam, jak nasze życie się potoczy. Nie wiedziałam, czy sobie z tym poradzę. Zostałam sama z pierwszym dzieckiem. Myślałam, że Robert po prostu dużo pracuje. Było to ciężkie - przyznała Natalia.

Mężczyzna w dalszej części wypowiedzi przyznał, że nałóg pochłonął go do tego stopnia, że nie umiał już się dłużej cieszyć z codzienności. Na szczęście udało mu się sięgnąć po pomoc.

Życie przelatywało mi przez palce, nie potrafiłem się cieszyć z kilkumiesięcznego życia mojego dziecka. Zacząłem się tego bać. Musiałem poprosić o pomoc i skorzystać z leczenia.

Potrzebujesz pomocy?

Masz problem z alkoholem lub potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików przez stronę internetową lub telefon: (22) 828 04 94 albo 801 033 242.

Więcej o: