"Wikingowie: Walhalla". Wpadka Netfliksa. "Niewłaściwe i skandaliczne". W aferę zamieszany Marcin Dorociński

Ukraiński minister kultury, Ołeksandr Tkaczenko, interweniował chwilę po tym, jak Netflix zamieścił błędny podpis pod zdjęciem Marcina Dorocińskiego. Wszystko za sprawą promocji drugiego sezonu serialowego hitu "Wikingowie: Walhalla".

Już niedługo będziemy mogli zobaczyć Marcina Dorocińskiego w drugim sezonie serialowego hitu Netfliksa pt. "Wikingowie: Walhalla". Znany aktor wcieli się w rolę księcia Rusi Kijowskiej, Jarosława Mądrego. W mediach społecznościowych możemy znaleźć już zdjęcie z planu serialowego Marcina Dorocińskiego. Netflix również je udostępnił w sieci. Niestety, z pozoru błaha czynność, okazała się niezłą wtopą. Platforma zaliczyła wpadkę, która otarła się o skandal międzynarodowy.

Zobacz wideo "Niezapomniane święta" - świąteczna propozycja Netfliksa z Lindsay Logan i gwiazdą "Glee" [ZWIASTUN]

Netflix zaliczył niezręczną wpadkę. W tle afery Marcin Dorociński 

W opisie Marcina Dorocińskiego podpisano jako "króla Jarosława Mądrego, wojowniczego władcę Północnej Rosji". O co w tym chodzi? Król Jarosław Mądry panował, ale nad Rusią Kijowską do 1054 roku. Ukraińcy traktują Ruś Kijowską jako pierwsze państwo ukraińskie, o które toczy się odwieczny spór z Rosją. W obecnym kontekście inwazji Rosji na Ukrainę, wpadka Netfliksa wydaje się być nieco bardziej niż tylko niezręczna. Reakcja była niemalże natychmiastowa. Ukraińskie Ministerstwo Kultury opublikowało na Twitterze wyjaśniające wszystko nagranie pt. "Historia Ukrainy w 15 minut". W sprawę włączył się minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko. Odbył on rozmowę z dyrektorem regionalnym Netfliksa, Alexem Longiem.

Ukraiński portal internetowy "Ukraińska prawda" zacytował stwierdzenie ministra kultury Tkaczenki.

Oni rozumieją, że to jest problem. Zrozumieli też, że było to z ich strony niewłaściwe, skandaliczne i że wpływa to negatywnie na ich wizerunek.

Netflix poprawił zamieszczone opisy we wszystkich platformach społecznościowych. Chwilę później na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy innych ukraińskich polityków, w których wyrażano zadowolenie z dość szybkiej reakcji platformy. Padło też podziękowanie pod adresem dyrektora regionalnego. Serial o wikingach jest jedną z najdroższych produkcji Netfliksa. Premiera długo wyczekiwanego drugiego sezonu "Wikingowie: Walhalla" jest planowana na 12 stycznia 2023 roku. Będziecie oglądać?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.