"Milionerzy". Z czego wyizolowano opiorfinę? Marek nie dał sobie rady z tym pytaniem, ale wygrał duże pieniądze

Przygodę z "Milionerami" i walkę o pieniądze kontynuował pan Marek. Pytanie było jednak tak trudne, że w 524. odcinku zrezygnował z odpowiadania i wybrał pewne 250 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat popularnych programów znajdziecie na stronie Gazeta.pl.

W poprzednim odcinku "Milionerów" pojawił się pan Marek, który poprawnie odpowiedział m.in. na pytanie o to, pod jaką postacią w "Pani Twardowskiej"  pojawiła się Mefistofeles. Zaznaczył wówczas wariant D., czyli kielicha i się udało. W poniedziałkowym odcinku walczył o milion. Jak poszło?

Zobacz wideo Justyna Steczkowska pokazała miejsce zabaw córki z ukraińską koleżanką

"Milionerzy". Z czego wyizolowano opiorfinę, substancję o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym?

  • A) z makowin
  • B) z ludzkiej śliny
  • C) z liści koki
  • D) z liści wierzby

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Z czego wyizolowano opiorfinę, substancję o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym?

Pan Marek bardzo długo zastanawiał się nad odpowiedzią i wyglądał, jakby nie miał pojęcia, co zrobić. Skorzystał nawet z telefonu do przyjaciela, ale i tak nie wziął jego rady pod uwagę. Ostatecznie zrezygnował z rywalizacji i wziął pewne 250 tysięcy złotych. Okazało się, że poprawną odpowiedzią była B. z ludzkiej śliny.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W 519. odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie o "szynel", który pojawia się w słowach pewnej kołysanki. Uczestnik miał problemy, lecz sięgnął po telefon do przyjaciela.

W "Milionerach" jednemu z uczestników sprawiło pytanie o to, kto otrzymał Nagrodę Nobla wraz z Mieczysławem Biegunem.

Stres nie ułatwia myślenia, jednak ostatnio wpadkę zaliczyli też doświadczeni prezenterzy stacji - Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Nie dali rady z pytaniem na temat Elżbiety II.

Zobacz też: "Milionerzy". Uczestniczka szła jak burza, aż padło pytanie o cytat z wielkiego dzieła. Nie pomógł telefon do przyjaciółki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.