"Milionerzy". Komu muzułmanie zawsze szepcą do ucha "Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem?"

W 415. odcinku dziewiątego sezonu "Milionerów" uczestnik zmierzył się z pytaniem dotyczącym muzułmanów. Musiał użyć koła ratunkowego. Czy 50:50 pomogło mu wybrać poprawną odpowiedź?

"Milionerzy" są jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych w telewizji. Widzowie oglądają go ze względu na możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, a uczestnicy biorą udział w show, mając na horyzoncie szansę wygrania miliona złotych. 

"Milionerzy". Pytanie z programu

Michał Rachański był uczestnikiem 415. odcinka dziewiątego sezonu "Milionerów". Uczestnik jest filologiem z Warszawy i na co dzień obsługuje klientów hiszpańskojęzycznych w firmie medycznej i uczy hiszpańskiego w szkole językowej. Potrzebował budżetu na budowę domu i podróż z narzeczoną do Meksyku. Sylwia kibicowała mu z widowni. 

"Milionerzy". Komu muzułmanie zawsze szepcą do ucha formułę "Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem"?

  • A. każdemu
  • B. urzędnikowi imigracyjnemu
  • C. nowo narodzonemu dziecku
  • D. niewiernemu

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Uczestnik powiedział, że słowa zawarte w pytaniu są głównym wyznaniem wiary muzułmanów. Stwierdził, że wahałby się między odpowiedzią A - każdemu, a D - niewiernemu. Na pewno nie wybrałby B - urzędnikowi imigracyjnemu. Potem odrzucił jednak odpowiedź D - niewiernego. Ostatecznie zdecydował, że nadeszła pora na użycie koła ratunkowego i wybrał 50:50. Komputer odrzucił odpowiedź A - każdego i D - niewiernego. Michał Rachański zdecydował się zaznaczyć odpowiedź C - nowo narodzone dziecko. Hubert Urbański potwierdził, że jest to prawidłowa odpowiedź, a uczestnik dzięki temu zdobył dwa tysiące złotych.

Zobacz wideo Wojciech Gola w programie PLOTKERSI
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.