"Milionerzy". Która z jedwabnych tkanin jest sztywna i szeleszcząca? Uczestnik zmienił pytanie

W 414. odcinku dziewiątego sezonu "Milionerów" uczestnik zmierzył się z pytaniem dotyczącym tkanin. Użył nowego koła ratunkowego i podmienił problematyczne pytanie.

"Milionerzy" wkroczyli na antenę TVN z nowym dziewiątym sezonem. Uczestnicy bez zmian mają szansę na zdobycie miliona złotych poprzez udzielenie poprawnych odpowiedzi na 12 zadanych przez Huberta Urbańskiego pytań. Ze względu na pandemię i brak widowni w studio zmieniły się jednak zasady dotyczące kół ratunkowych. Uczestnik w zamian za pytanie do publiczności ma do wykorzystania opcję zamiany kłopotliwego pytania na inne.

"Milionerzy". Pytanie z programu

O milion złotych w 414. odcinku "Milionerów" powalczył Maciej Maliński z Gniezna, na co dzień pracujący w turystyce, a konkretnie miniaturowym skansenie. Na widowni siedziała żona Justyna, która dzielnie mu kibicowała. Uczestnik sam przyznał, że idzie jak burza i bez większego zastanowienia odpowiadał na kilka pierwszych pytań. Im bardziej zbliżał się do gwarantowanej sumy 40 tysięcy złotych, tym więcej zaczął mieć wątpliwości. 

"Milionerzy". Która z jedwabnych tkanin jest sztywna i szeleszcząca, a do tego mieni się intensywnie dwoma kolorami?

  • A. satyna
  • B. tafta
  • C. muślin
  • D. krepa

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Maciej Maliński już po usłyszeniu pytania zdecydował, że na pewno nie odpowie na nie samodzielnie. 

Nie, nie będziemy cudować, zmieniamy to pytanie - powiedział.

Hubert Urbański zachęcał, by dał sobie czas na zastanowienie. Uczestnik wyznał, że obstawiałby odpowiedź A - satynę, ale nie był przekonany, czy oby na pewno jest ona sztywna. Po chwili namysłu ostatecznie zadecydował o zamianie pytania, a prowadzący zapytał żonę uczestnika o zdanie. Wyznała, że ona zaznaczyłaby odpowiedź B - taftę. Hubert Urbański przyznał kobiecie rację i wyjaśnił uczestnikowi, że tafta jest materiałem, z którego najczęściej szyje się suknie wieczorowe. 

Zobacz wideo Daria Ładocha przez rok cierpiała na depresję poporodową. "Wstydziłam się swoich emocji" [PLOTKERSI]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.