"Milionerzy". Portugał to? Uczestniczka musiała zadzwonić do przyjaciela

Uczestniczka 413. odcinka dziewiątego sezonu "Milionerów" użyła telefonu do przyjaciela po usłyszeniu pytania o portugał. Czy przyjaciel informatyk był w stanie jej pomóc?

"Milionerzy" emitowani na antenie TVN ruszyli z nowym, dziewiątym sezonem. Sytuacja pandemiczna i brak widowni podczas nagrań programu zmieniły nieco zasady gry. Każdy z uczestników do wykorzystania ma trzy koła ratunkowe. Pytanie do publiczności zostało jednak zastąpione kołem umożliwiającym zamianę pytania na inne. Czy od teraz gra o milion będzie łatwiejsza?

"Milionerzy". Pytanie z programu

W 413. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała uczestniczka Ania. Była stanowcza w swoich odpowiedziach i jednocześnie bardzo skuteczna. Bez większych problemów dotarła do pytania ósmego, wartego 75 tysięcy złotych. To właśnie ono okazało się być wyzwaniem.

"Milionerzy". Portugał to:

  • A. gniazdo w komputerze
  • B. moneta bita w Wilnie
  • C. kiedyś torba zakupowa
  • D. mieszkaniec Porto

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu

Uczestniczka od razu po usłyszeniu pytania stwierdziła, że słowo "portugał" jest archaiczne. Na początku odrzuciła odpowiedź D - mieszkańca Porto. Uznała też, że w przypadku odpowiedzi A - gniazdo w komputerze, to po prostu port, a nie portugał. Jedyną bliską jej odpowiedzią było B - moneta bita w Wilnie. Anna zdecydowała się przyjąć bezpieczną strategię i zadzwonić do przyjaciela informatyka - uczestniczka liczyła, że wykluczy on odpowiedź A - gniazdo w komputerze. Krzysztof nie tylko odrzucił tę odpowiedź, ale i zasugerował według niego prawidłową B - monetę bitą w Wilnie. Anna zaufała przyjacielowi, a Hubert Urbański potwierdził, że oboje mieli rację. W ten sposób uczestniczka zdobyła 75 tysięcy złotych.

Zobacz wideo Daria Ładocha przez rok cierpiała na depresję poporodową. "Wstydziłam się swoich emocji" [PLOTKERSI]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.