"Milionerzy". Pytanie o 13. poprawkę Stanów Zjednoczonych. Potrzebne były dwa koła

"Milionerzy". W powtórce 357. odcinka ósmej edycji programu uczestnik usłyszał pytanie o 13. poprawkę w konstytucji Stanów Zjednoczonych.

"Milionerzy" to program, który od lat przyciąga tysiące widzów przed ekrany telewizorów. Obserwują oni zmagania uczestników w walce o milion złotych. Droga do głównej nagrody poprzedzona jest dwunastoma pytaniami i dwoma progami gwarantowanymi. Uczestnicy mają do dyspozycji trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pomoc publiczności i pół na pół. W powtórce 357. odcinka ósmego sezonu programu Hubert Urbański zapytał uczestnika o słynną 13. poprawkę wprowadzoną do konstytucji Stanów Zjednoczonych. 

Nicole KidmanTa płukanka zapewni twoim włosom piękny kolor. Używa jej nawet Nicole Kidman

"Milionerzy". Czego dotyczy słynna 13. poprawka wprowadzona do konstytucji Stanów Zjednoczonych w 1865 roku? 

  • A: "zniesienia niewolnictwa"
  • B: "prawa kobiet do głosu"
  • C: "wprowadzenia prohibicji"
  • D: "posiadania broni"

'Milionerzy'. Ludwik Pasteur opracował metodę konserwacji żywności, która polega na:"Milionerzy". Drugie pytanie wymagało pomocy siostry: Ludwik Pasteur opracował metodę konserwacji żywności, która:

Piotr Zaręba z Częstochowy swoją grę o milion złotych rozpoczął jeszcze w poprzednim odcinku. Za sobą miał już dwa pytania i pierwszą sumę gwarantowaną, czyli 1000 złotych. W zanadrzu miał również dwa koła ratunkowe "pół na pół" oraz "pomoc publiczności". 

Już na wstępie pan Piotr przyznał, że nie potrafi jednoznacznie wskazać prawidłowej odpowiedzi. Postanowił więc skorzystać ze swojego drugiego koła ratunkowego a mianowicie "pół na pół". System odrzucił dwa błędne warianty C "wprowadzenia prohibicji" oraz D "posiadania broni". Niestety, nie było to wystarczająco pomocne dla pana Piotra, który wahając się pomiędzy dwoma odpowiedziami, zdecydował się poprosić o pomóc publiczność. Przeszło połowa głosujących wskazała jako prawidłowy wariant A "zniesienia niewolnictwa".

Pan Piotr postanowił zaufać publiczności, tym samym zaznaczając odpowiedź A. Okazało się, że był to słuszny wybór, dzięki czemu uczestnik wygrał 40 tysięcy złotych i mógł dalej walczyć o tytułowy milion. 

Zobacz wideo Jaki kontakt ma Mikołaj Śmieszek z Dominikiem D'Angelicą? Odpowiedź w Plotkersach