"Taniec z gwiazdami". Zbliża się finał jedenastej edycji. Przypominamy zwycięzców poprzednich odsłon programu

Już w piątek widzowie dowiedzą się, kto zdobędzie kryształową kulę i wygra jedenastą edycję "Tańca z gwiazdami". O zwycięstwo zawalczy Edyta Zając i Julia Wieniawa. Przypomnijmy, kto poprzednio cieszył się mianem najbardziej roztańczonej pary i jednocześnie największą sympatią publiczności.

"Taniec z gwiazdami" w Polsce miał swoją premierę w 2005 roku i przez sześć lat był emitowany w TVN. To właśnie wtedy program cieszył się największą popularnością. Po trzech latach od zakończenia ostatniej edycji okazało się, że format wróci na antenę. Zmiana dotyczyła stacji, w której miał być emitowany program - od 2014 roku "Taniec z gwiazdami" pojawiał się w Polsacie. 

"Taniec z gwiazdami" początkowe edycje. Była Zając, Lisowska, Sienkiewicz

"Taniec z gwiazdami" w Polsacie wygrała Aneta Zając ze Stefano Terrazzino. Aktorka rywalizowała wtedy z Joanną Morą, która zdobyła lepsze noty od jury, jednak smsy od publiczności sprawiły, że to konkurentka otrzymała kryształową kulę.

Aneta Zając i Stefano TerrazzinoAneta Zając i Stefano Terrazzino ONS

Co ciekawe, zwycięstwo w kolejnej edycji odniosła również partnerka Stefano, Agnieszka Sienkiewicz. Po nagrodę sięgnęła nie ulubienica jury, poprawna i ułożona Wyszkoni, ale żywiołowa Sienkiewicz. To ona pokazała prawdziwe emocje, nie dając konkurencji żadnych szans.

Krzysztof Wieszczek razem z Agnieszką Kaczorowską w finałowym odcinku "Tańca z gwiazdami" pokonał Tatianę Okupnik i Tomka Barańskiego. Aktor serialowy zdawał się wyraźnie zaskoczony zwycięstwem. Dziś gra m.in. w "Przyjaciółkach", z kolei Kaczorowska spełnia się w roli mamy.

Czwartą edycję wygrali z kolei Ewelina Lisowska i Tomek Barański. Wokalistka była najlepsza w finale zdaniem jurorów i widzów. Lisowska nie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem od początku programu, bo pożegnała się z nim już w szóstym odcinku. Wróciła jednak po tym, jak kontuzji doznała Anna Cieślak i potem okazywała się najlepsza w każdym kolejnym tańcu.

Ewelina Lisowska, Olga Kalicka, Rafał MaserakEwelina Lisowska, Olga Kalicka, Rafał Maserak ONS

W piątej edycji aktorka Anna Karczmarczyk i tancerz Jacek Jeschke pokonali pozostałe dziesięć par i otrzymali upragnioną nagrodę.

"Taniec z gwiazdami" Jan Kliment doprowadził do finału Szroeder, Tadlę, Mazur

Szóstą odsłonę "Tańca z gwiazdami" zwyciężył Robert Wabich trenujący pod okiem Hanny Żudziewicz. Mimo że walczyli z silną parą - Olgą Kalicką i Rafałem Maserakiem, którzy cieszą się sporą popularnością, to właśnie im udało się wytańczyć kryształową kulę. 

Siódmą, ósmą i dziewiątą edycję programu wygrały następująco Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Co ciekawe, wszystkie były uczennicami Janka Klimenta, która okazał się świetnym nauczycielem. Gdyby nie fakt, że musiał zrezygnować z tanecznych zmagań w najnowszej edycji, być może udałoby mu się doprowadzić do finału kolejną partnerkę.

Beata Tadla i Jan KlimentBeata Tadla i Jan Kliment ONS

Szczęściarzem z poprzedniej edycji był z kolei bloger Damian Kordas, który szkolił się pod okiem Janji Lesar. Fani podejrzewali ich nawet o romans, jednak w jednym z wywiadów tancerka stwierdziła, że chłopak jest dla niej zdecydowanie za młody.

"Taniec z gwiazdami" Wieniawa i Zając - kto wygra?

W jedenastej edycji "Tańca z Gwiazdami" rywalizują ze sobą Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino oraz Edyta Zając i Michał Bartkiewicz. O tym, kto wygra, dowiemy się już w piątek 23 października o godzinie 20:05 w Polsacie.

Aneta ZającAneta Zając ONS

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Finał zobaczymy o wiele szybciej niż się spodziewaliśmy

Zobacz wideo Julia Wieniawa wróciła na plan "Tańca z Gwiazdami"
Więcej o: