"Taniec z Gwiazdami". Rozczarowani widzowie bronią Bogdana Kalusa i Sylwii Lipki. "Są poszkodowanymi show"

Widzom nie spodobał się fakt, że Bogdan Kalus i Sylwia Lipka, którzy musieli zrezygnować z show przez koronawirusa, nie będą mieli szansy zawalczyć o kryształową kulę. W Internecie zawrzało.

Pandemia koronawirusa na kilka miesięcy zamroziła gospodarkę, w tym także segment związany z rozrywką. Stacje telewizyjne wstrzymały produkcje swoich programów, a Polsat zdecydował, że wiosenna edycja "Tańca z Gwiazdami" zostanie przeniesiona na jesień. Od września możemy śledzić taneczne popisy gwiazd, jednak skład uczestników show został okrojony. Z udziału w konkursie zrezygnował Marcin Bosak, a z powodów osobistych z konkursem pożegnała się Janja Lesar, partnerująca Tomaszowi Oświęcińskiemu.

Zobacz też: "Taniec z gwiazdami". Są zmiany w ekipie programu. Odeszła jedna z najlepszych tancerek!

Niestety, uczestnicy show kolejny raz musieli stawić czoła trudnej sytuacji związanej z koronawirusem. W ósmym odcinku nie pojawili się Bogdan Kalus i Lenka Klimentova, którzy odbywają kwarantannę. Przymusowy urlop od pracy musiał wziąć sobie także Jan Kliment, Rafał Maserak i zarażona koronawirusem Sylwia Lipka, o której odejściu z "Tańca z Gwiazdami" poinformowano kilka godzin przed odcinkiem.

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Polsat wydał oświadczenie trzy godziny przed odcinkiem. Co dalej z programem?

Finał "Tańca z Gwiazdami" przyspieszony. Internauci niezadowoleni z decyzji. Bronią Bogdana Kalusa i Sylwii Lipki

Wzrost zakażeń zmusił producentów programu do przyspieszenia finału. Na parkiecie nie zobaczymy już uczestników, którzy musieli wstrzymać swoje treningi i występy przez kwarantannę:

Wielki Finał „Tańca z Gwiazdami” już w najbliższy piątek. Na parkiecie zobaczymy dwie finałowe pary: Edytę Zając i Michała Bartkiewicza oraz Julię Wieniawę i Stefano Terrazzino. W ostatnim czasie sytuacja w programie zmieniała się dynamicznie i była nadzwyczaj gorąca. [...] W dziewiątym odcinku 11. edycji miały wystąpić cztery pary. Niestety na parkiecie nie zatańczyli Sylwia Lipka i Rafał Maserak , a decyzją widzów z programem pożegnali sią Sylwester Wilk i Hanna Żudziewicz. Ten bieg wydarzeń oraz zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczestników i pracowników, wpłynął na podjęcie przez producenta decyzji o przyspieszeniu emisji finałowego odcinka - czytamy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na InstaStories programu.
 

Pod postem pojawiły się dziesiątki komentarzy zawiedzionych fanów. Część z nich zauważyła, że Bogdan Kalus i Sylwia Lipka wraz z tanecznymi partnerami są "poszkodowanymi edycji", a decyzja producentów o wykluczeniu ich z konkursu z powodu kwarantanny jest niesprawiedliwa. Zdaniem niektórych program kolejny raz powinien zostać zawieszony:

Czyli Sylwia i Maserak oraz Bogdan i Lenka są już oficjalnymi poszkodowanymi w całym show? Ich organizmy miały pecha i dlatego nie mają prawa zawalczyć o kryształową kulę? Serio? Bez sensu oglądać finał, w którym pary to przypadek, a nie efekt pracy.
Ale to niesprawiedliwe wobec tych par, które nie miały wpływu na to, czy odpadną, czy nie. Ciekawe, gdyby Julka albo Stefano mieli kwarantannę. Ale byłby płacz.
Zgadzam się. Pan Bogdan i Sylwia to osoby, które są poszkodowani w tej edycji. Organizatorzy powinni zawiesić ten program zaraz po tym, jak się okazało, że pan Bogdan jest w kwarantannie.
"Ten bieg zdarzeń wpłynął na [...] przyśpieszenie finałowego odcinka" - to trzeba było Anie Karwan zostawić - grzmieli internauci.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy fani show wyrażają sprzeciw wobec decyzji Polsatu. Krytyczne uwagi pojawiły się w Internecie także po powrocie do programu Sylwestra Wilka, który zapełnił lukę po odejściu z konkursu Bogdana Kalusa i Lenki Klimentovej. Zdaniem internautów taka decyzja była niesprawiedliwa wobec innych uczestników, którzy zaszli dalej w tanecznym konkursie dzięki swojej pracy i treningom.

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Sylwester Wilk odpowiedział widzom niezadowolonym z jego powrotu do programu. Mocne słowa

Zgadzacie się z opiniami internautów? Bogdan i Sylwia powinni dostać szansę na pokazanie swoich tanecznych umiejętności?

Zobacz wideo Sylwia Lipka zawiodła Rafała Maseraka? „Na próbach nie było tak, jakbym chciał”
Więcej o: