"Taniec z Gwiazdami". Adam Małczyk wystąpi w programie. Kim jest lider Formacji Chatelet?

W programie "Taniec z Gwiazdami" pojawia się coraz więcej nazwisk. Tym razem do występujących dołączył Adam Małczyk, lider Formacji Chatelet - kabareciarz i autor. Kim jest?

"Taniec z Gwiazdami" rusza już niebawem. Z każdym dniem dowiadujemy się o kolejnych uczestnikach, którzy będą walczyć o kryształową kulę. Polsat potwierdził już, że w programie wystąpi Barbara Kurdej-Szatan z mężem, Magda Bereda, Akop Szostak, Monika Miller, Damian Kordas oraz Adam Małczyk. Ten ostatni wzbudził sporo emocji, ponieważ zna go stosunkowo niewielka grupa widzów. Tymczasem to jeden z najbardziej znanych polskich kabareciarzy i stand-uperów.

Taniec z Gwiazdami: kim jest Adam Małczyk?

Adam Małczyk u części widzów wzbudził ogromny entuzjazm, ale u pozostałych sporą konfuzję. Ci bowiem, co nie oglądają polskich kabaretów, mogą nie wiedzieć, z kim mają tutaj do czynienia. Tymczasem Adam Małczyk to jeden z najbardziej znanych polskich kabareciarzy i często można go zobaczyć chociażby na różnego rodzaju "nocach kabaretowych", które transmituje m.in. Polsat.

Adam Małczyk jest jednym z założycieli i liderów grupy kabaretowej Formacja Chatelet z Krakowa. Występuje solo lub w towarzystwie Michała Pałubskiego i Barbary Tomkowiak. Formacja Chatelet jest regularnym gościem wszystkich festiwali kabaretowych w Polsce, zaś próbkę poziomu żartów znajdziecie np. tutaj:

 

Nie będzie to pierwsze starcie Małczyka z telewizją. Prowadził już różnorakie programy satyryczne - "Maraton Uśmiechu", "Hole in the Wall", "Kabaret na Żywo", "Dzięki Bogu już Weekend" i inne.

Prywatnie jest ojcem trójki dzieci, wielbicielem gór i samochodów. Pochodzi z Krakowa.

Jak sobie poradzi w "Tańcu z Gwiazdami"? Na razie sam o swoich umiejętnościach mówi tak:

Nigdy nie uczyłem się tańczyć i nie znam żadnych kroków tanecznych. Także swoje techniczne umiejętności taneczne oceniam jako słabe. Ale fantazję i chęci do tańca oceniam bardzo wysoko! Liczę, że okażę się nieoszlifowanym diamentem

Pozostaje nam zatem czekać do jesieni. Kto wie, może "Taniec z Gwiazdami" zmieni życie Adama Małczyka tak, jak zmienił życie Joanny Mazur?

Zobacz wideo
Więcej o: