Remigiusz Mróz u Kuby Wojewódzkiego zdradził, kiedy zarobił pierwszy milion. Później było o Bondzie. "Kasia jest najważniejsza"

Remigiusz Mróz pojawił się w najnowszym odcinku programu Kuby Wojewódzkiego. Autor kryminałów doskonale czuł się na kanapie samozwańczego króla TVN.

Remigiusz Mróz, autor takich hitów jak "Kasacja" czy "Behawiorysta", był gościem Kuby Wojewódzkiego. Pisarz opowiedział o swojej rosnącej popularności, której doświadczył po tym, jak TVN zekranizował jego powieści z Joanną Chyłką w roli głównej. Mróz opowiedział też o swoim związku z pisarką Katarzyną Bondą.

 

Remigiusz Mróz w programie "Kuba Wojewódzki" 

Kuba Wojewódzki nie byłby sobą, gdyby podczas rozmowy ze swoim gościem nie zapytał o jego dochody. 

Ile miałeś lat, jak zarobiłeś pierwszy milion na pisaniu? - zaczął. 
To było jeszcze przed trzydziestką - odpowiedział nieskromnie pisarz.  Wiesz, to jest bardzo pozytywna rzecz, żeby w Polsce na książkach zarabiać takie pieniądze, jakie zarabia Kasia Bonda, ja czy inni autorzy. 

Kolejne pytania dziennikarza również do dyskretnych nie należały.

Co jest dla Ciebie bardziej podniecające - pisanie czy seks? - pytał Wojewódzki, a później zadowolony dodał -  Wydaje mi się, że w seksie łatwiej dojść do końca. 
Serio. No tak, tutaj wchodzimy na takie tematy - z jednej strony sprint z drugiej maraton. Różnie bywa. (...) Jeśli pytasz poważnie - najważniejsza jest w tej chwili Kasia.

Kolejne pytania też dotyczyły seksualności. 

Co było najpierw - seks czy pisanie? - pytał Wojewódzki. 
Pierwszą quasi-książkę napisałem w trzeciej klasie podstawówki. Gdybym powiedział, że najpierw był seks, to chyba bym skłamał. 

Później jednak temat zszedł na pierwsze porażki Mroza.  

Odmawiali ci wydawcy kiedyś? 
Na początku tak - przyznał. Najwięcej odmów było przy Chyłce. Słyszałem, że polski pisarz piszący kryminały nie ma prawa się przebić u nas. 

Remigiusz Mróz o związku z Katarzyną Bondą.

Dalej rozmowa zeszła na temat Katarzyny Bondy, z którą Mróz od niedawana jest w związku. O ich relacji rozpisywały się media. 

Potwierdzasz, że ty i Katarzyna Bonda jesteście parą? Macie wspólną półeczkę na książki? - pytał samozwańczy król TVN.
Jeśli chodzi o dostępne mi informacje to potwierdziłbym, że tak w istocie jest. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. (...) Tak, mamy wspólną półeczkę na książki - wyznał w końcu.  
Wszystkie księgarnie będą wasze - kontynuował prezenter. 
No jakieś promocje takie robią - kup Bondę, Mróz 15% taniej - ironizował pisarz. 
Nie boisz się rywalizacji w związku? - dopytywał Wojewódzki.  
Nie, oboje się razem nakręcamy. Idą motywacje z obu stron. (...) Będziemy podkradać sobie pomysły, jak zabraknie - śmiał się pisarz. 

Kuba Wojewódzki o twórczości Remigiusza Mroza 

Wojewódzki nie mógł też pominąć aspektu hejtu z jakim spotyka się Mróz. Pisarz publikuje wszak nawet osiem książek rocznie, zarzuca mu się więc, że nie tworzy, a produkuje. 

Paulo Coelho polskiego kryminału. (...) Patryk Vega literatury. (...) Zenon Martyniuk fabuły - wyliczał Wojewódzki przeczytane w sieci opinie na temat Mroza
To przepiękny komplement - uciął Mróz, który ani na chwilę nie przestał się uśmiechać. 
Więcej o: