Milionerzy. Kto dziś jeszcze nosi kornet? Pan Piotr odpowiadał na pytania, zanim poznał odpowiedzi

Milionerzy. Pytanie "Kto dziś jeszcze nosi kornet" okazało się podchwytliwe. Pan Piotr odpowiedź podał jeszcze zanim Hubert Urbański zaproponował mu cztery możliwe opcje. I... już wiedział, że chyba popełnił błąd.

Program "Milionerzy" jak co wieczór gromadzi przed ekranami telewizorów tysiące Polaków. Tym razem grę kontynuował pan Piotr, który na każde pytanie w poprzednim odcinku odpowiadał koncertowo i bez wahania.

Milionerzy. Pytanie "kto dziś jeszcze nosi kornet?"

Uczestnik miał już gwarantowane 40 tysięcy złotych, 75 tysięcy zdobył również błyskawicznie, a potem usłyszał pytanie za 125 tys. złotych.

Kto dziś jeszcze nosi kornet?

Pan Piotr od razu odpowiedział, że kornet noszą zakonnice - i to jeszcze zanim Hubert Urbański przeczytał cztery możliwe odpowiedzi, które brzmiały:

  • A - mniszki szarytki
  • B - muzycy jazzowi
  • C - informatycy
  • D - piłkarze ręczni

Zaznaczył oczywiście z rozpędu odpowiedź A. I już wiedział, że chyba popełnił ogromny błąd. Rzeczywiście - dzisiaj kornet noszą już tylko muzycy jazzowi (czyli odpowiedź B), zaś mniszki szarytki nosiły kornet do 1964 roku. Publiczność - jak rzadko kiedy - bardzo kibicowała panu Piotrowi i bardzo też była rozczarowana tą pomyłką. Był doskonałym kandydatem na milionera. A po nim pytania i uczestnicy nie byli już tak fascynujący, jak ten inteligentny człowiek.

Milionerzy. TVN emituje powtórki odcinków

TVN doskonale wie, że ma już na swoim koncie tak dużo odcinków, że widzowie nie zorientują się, że emitowane są powtórki. Pan Piotr już bowiem grał - i do wiele miesięcy temu o milion. Od grudnia powstają odcinki "Milionerów" do nowego sezonu, który zobaczymy dopiero na wiosnę 2019.