Milionerzy. W czyim filmie pada "To napalm, synu. Uwielbiam zapach napalmu o poranku"? Tak, można tego nie wiedzieć

Milionerzy. Pytanie o zapach napalmu o poranku i reżysera filmu "Czas Apokalipsy" zatrzymało idącego jak burza pana Adriana. Jaka była prawidłowa odpowiedź na pytanie o słowa: "Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku"?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych teleturniejów TVN. Nic dziwnego, że stacja od grudnia emituje powtórki odcinków sprzed wielu miesięcy. W poniedziałek 7 stycznia pokazano odcinek nr 126, w którym z pytaniami Huberta Urbańskiego zmierzyli się pan Adrian i pani Agnieszka.

Milionerzy. Pytanie o zapach napalmu o poranku z filmu "Czas Apokalipsy"

Pan Adrian najszybciej ze wszystkich przeszedł eliminacje i na każde kolejne pytanie odpowiadał niemalże bez wahania i bez problemu. Gwarantowany tysiąc zdobył błyskawicznie, szybko też dotarł do pytania za 40 tysięcy złotych. I tu musiał się zatrzymać. Jak brzmiało pytanie, które go pokonało?

W czyim filmie padają słowa: "Czujesz to? To napalm, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach napalmu o poranku"?

  • Francisa Forda Coppoli
  • Woody'ego Allena
  • braci Coen
  • Federica Felliniego

Pan Adrian zadzwonił nawet do przyjaciela i wspólnie z nim ustalił, że chodzi zapewne o film Woody'ego Allena. Zaznaczył swoją odpowiedź i... przegrał całe zdobyte do tej pory pieniądze, prócz gwarantowanego tysiąca.

Pytanie o zapach napalmu o poranku pochodzi z filmu "Czas Apokalipsy". Reżyserem był Francis Ford Coppola i taka też była poprawna odpowiedź na to pytanie. Cytat przytoczony w pytaniu jest jednym z najbardziej znanych w światowej filmografii - ale jak widać, można w stresie zapomnieć, skąd pochodzi.

Milionerzy. Powtórki programu

TVN od początku grudnia emituje wieczorami powtórki "Milionerów". W międzyczasie trwają zdjęcia do kolejnego sezonu programu, który zobaczymy już niebawem, bo wiosną 2019. Śmiało możecie też wysyłać swoje propozycje pytań do TVN - jak widać są widzowie, którzy z tej możliwości korzystają: